Football Bulgaria B Grupa (Level II) 1999/2000 - Champion Cherno More Varna
Final Rankingp_w__d__l_gfgag+-
1.Cherno More Varna70231659:27+32
2.Spartak Pleven67214557:32+25
3.Iskar Sofia56175851:31+20
4.Dunav Ruse501551043:35+8
5.Botev Vratsa451431348:480
6.Vidima Sevlievo411251340:400
7.Lokomotiv Plovdiv391231528:38-10
8.Metalurg Pernik381151429:33-4
9.Septemvri Sofia381081244:49-5
10.Svetkavitsa Targoviste381151435:43-8
11.Kremikovtsi381081235:350
12.Haskovo371141536:43-7
13.Etar Veliko Tarnovo371071332:38-6
14.Antibiotik Razgrad371141531:36-5
15.Maritsa Plovdiv33961529:39-10
16.Beroe 2000 Kazanlak16372021:51-30
index Bulgarian Football 1999-2000
Cherno More Varna and Iskar Sofia were promoted to A Grupa 2000-2001.
TeamAntiMariSeptMetaEtarDunaIskaBoteCherLokoKremSparSvetHaskVidiBero
Antibiotik Razgrad--2:01:11:00:02:12:13:00:23:02:11:14:01:00:01:0
Maritsa Plovdiv1:0--1:02:02:02:02:03:20:11:01:10:12:10:11:22:2
Septemvri Sofia1:00:0--0:02:03:20:04:02:12:04:30:26:11:22:23:1
Metalurg Pernik1:00:02:0--2:01:01:22:11:22:02:10:12:12:03:22:0
Etar Veliko Tarnovo2:04:12:21:0--1:13:03:20:10:12:01:22:11:11:01:0
Dunav Ruse2:12:13:01:00:0--3:23:01:03:11:03:12:12:02:02:2
Iskar Sofia1:02:13:12:12:02:0--2:13:44:13:03:03:05:01:02:0
Botev Vratsa2:12:13:32:01:03:12:1--3:13:11:21:31:03:04:23:0
Cherno More Varna2:03:12:02:12:01:03:01:0--1:04:24:04:13:03:15:2
Lokomotiv Plovdiv2:01:02:10:02:32:01:22:20:1--2:02:11:01:01:01:1
Kremikovtsi2:11:12:21:00:02:13:00:11:13:0--0:00:02:02:03:-
Spartak Pleven3:13:13:02:03:21:20:04:32:11:04:0--2:14:24:11:0
Svetkavitsa Targoviste4:02:23:02:22:13:10:31:03:11:01:00:0--2:02:01:1
Haskovo3:22:05:13:14:02:21:13:00:11:20:01:21:0--2:01:0
Vidima Sevlievo2:03:01:03:03:11:10:01:13:11:21:02:32:02:1--2:0
Beroe 2000 Kazanlak1:21:02:31:11:10:11:10:10:11:00:30:30:12:02:3--

Round 1

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 07.08.99Maritsa Plovdiv1-0Antibiotik Razgrad
Sat 07.08.99Septemvri Sofia3-1Beroe 2000 Kazanlak
Sat 07.08.99Etar Veliko Tarnovo1-1Haskovo
Sat 07.08.99Dunav Ruse2-1Svetkavitsa Targovist
Sat 07.08.99Iskar Sofia3-0Spartak Pleven
Sat 07.08.99Botev Vratsa1-2Kremikovtsi
Sat 07.08.99Cherno More Varna1-0Lokomotiv Plovdiv
Wed 11.08.99Metalurg Pernik3-2Vidima Sevlievo
Ranking

Round 2

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 14.08.99Antibiotik Razgrad3-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 14.08.99Kremikovtsi1-1Cherno More Varna
Sat 14.08.99Spartak Pleven4-3Botev Vratsa
Sat 14.08.99Svetkavitsa Targovist0-3Iskar Sofia
Sat 14.08.99Haskovo2-2Dunav Ruse
Sat 14.08.99Vidima Sevlievo3-1Etar Veliko Tarnovo
Sat 14.08.99Beroe 2000 Kazanlak1-1Metalurg Pernik
Sun 15.08.99Maritsa Plovdiv1-0Septemvri Sofia
Ranking

Round 3

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 21.08.99Septemvri Sofia1-0Antibiotik Razgrad
Sat 21.08.99Metalurg Pernik0-0Maritsa Plovdiv
Sat 21.08.99Etar Veliko Tarnovo1-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 21.08.99Dunav Ruse2-0Vidima Sevlievo
Sat 21.08.99Iskar Sofia5-0Haskovo
Sat 21.08.99Botev Vratsa1-0Svetkavitsa Targovist
Sat 21.08.99Cherno More Varna4-0Spartak Pleven
Sat 21.08.99Lokomotiv Plovdiv2-0Kremikovtsi
Ranking

Round 4

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 28.08.99Antibiotik Razgrad2-1Kremikovtsi
Sat 28.08.99Septemvri Sofia0-0Metalurg Pernik
Sat 28.08.99Spartak Pleven1-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 28.08.99Svetkavitsa Targovist3-1Cherno More Varna
Sat 28.08.99Haskovo3-0Botev Vratsa
Sat 28.08.99Vidima Sevlievo0-0Iskar Sofia
Sat 28.08.99Beroe 2000 Kazanlak0-1Dunav Ruse
Sun 29.08.99Maritsa Plovdiv2-0Etar Veliko Tarnovo
Ranking

Round 5

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 11.09.99Etar Veliko Tarnovo2-2Septemvri Sofia
Sat 11.09.99Dunav Ruse2-1Maritsa Plovdiv
Sat 11.09.99Botev Vratsa4-2Vidima Sevlievo
Sat 11.09.99Cherno More Varna3-0Haskovo
Sat 11.09.99Lokomotiv Plovdiv1-0Svetkavitsa Targovist
Sat 11.09.99Kremikovtsi0-0Spartak Pleven
Sun 12.09.99Metalurg Pernik1-0Antibiotik Razgrad
Sun 12.09.99Iskar Sofia2-0Beroe 2000 Kazanlak
Ranking

Round 6

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 18.09.99Antibiotik Razgrad1-1Spartak Pleven
Sat 18.09.99Septemvri Sofia3-2Dunav Ruse
Sat 18.09.99Metalurg Pernik2-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 18.09.99Svetkavitsa Targovist1-0Kremikovtsi
Sat 18.09.99Haskovo1-2Lokomotiv Plovdiv
Sat 18.09.99Vidima Sevlievo3-1Cherno More Varna
Sat 18.09.99Beroe 2000 Kazanlak0-1Botev Vratsa
Sun 19.09.99Maritsa Plovdiv2-0Iskar Sofia
Ranking

Round 7

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 25.09.99Etar Veliko Tarnovo2-0Antibiotik Razgrad
Sat 25.09.99Dunav Ruse1-0Metalurg Pernik
Sat 25.09.99Botev Vratsa2-1Maritsa Plovdiv
Sat 25.09.99Cherno More Varna5-2Beroe 2000 Kazanlak
Sat 25.09.99Lokomotiv Plovdiv1-0Vidima Sevlievo
Sat 25.09.99Kremikovtsi2-0Haskovo
Sat 25.09.99Spartak Pleven2-1Svetkavitsa Targovist
Sun 26.09.99Iskar Sofia3-1Septemvri Sofia
Ranking

Round 8

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 02.10.99Antibiotik Razgrad4-0Svetkavitsa Targovist
Sat 02.10.99Septemvri Sofia4-0Botev Vratsa
Sat 02.10.99Etar Veliko Tarnovo1-1Dunav Ruse
Sat 02.10.99Haskovo1-2Spartak Pleven
Sat 02.10.99Vidima Sevlievo1-0Kremikovtsi
Sat 02.10.99Beroe 2000 Kazanlak1-0Lokomotiv Plovdiv
Sun 03.10.99Maritsa Plovdiv0-1Cherno More Varna
Sun 03.10.99Metalurg Pernik1-2Iskar Sofia
Ranking

Round 9

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 16.10.99Dunav Ruse2-1Antibiotik Razgrad
Sat 16.10.99Iskar Sofia2-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 16.10.99Botev Vratsa2-0Metalurg Pernik
Sat 16.10.99Cherno More Varna2-0Septemvri Sofia
Sat 16.10.99Lokomotiv Plovdiv1-0Maritsa Plovdiv
Sat 16.10.99Spartak Pleven4-1Vidima Sevlievo
Sat 16.10.99Svetkavitsa Targovist2-0Haskovo
Sun 17.10.99Kremikovtsi3-0Beroe 2000 Kazanlak
Ranking

Round 10

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 24.10.99Antibiotik Razgrad1-0Haskovo
Sun 24.10.99Maritsa Plovdiv1-1Kremikovtsi
Sun 24.10.99Septemvri Sofia2-0Lokomotiv Plovdiv
Sun 24.10.99Metalurg Pernik1-2Cherno More Varna
Sun 24.10.99Etar Veliko Tarnovo3-2Botev Vratsa
Sun 24.10.99Dunav Ruse3-2Iskar Sofia
Sun 24.10.99Vidima Sevlievo2-0Svetkavitsa Targovist
Sun 24.10.99Beroe 2000 Kazanlak0-3Spartak Pleven
Ranking

Round 11

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 30.10.99Iskar Sofia1-0Antibiotik Razgrad
Sat 30.10.99Botev Vratsa3-1Dunav Ruse
Sat 30.10.99Cherno More Varna2-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 30.10.99Kremikovtsi2-2Septemvri Sofia
Sat 30.10.99Spartak Pleven3-1Maritsa Plovdiv
Sat 30.10.99Svetkavitsa Targovist1-1Beroe 2000 Kazanlak
Sat 30.10.99Haskovo2-0Vidima Sevlievo
Sun 31.10.99Lokomotiv Plovdiv0-0Metalurg Pernik
Ranking

Round 12

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 06.11.99Antibiotik Razgrad0-0Vidima Sevlievo
Sat 06.11.99Maritsa Plovdiv2-1Svetkavitsa Targovist
Sat 06.11.99Septemvri Sofia0-2Spartak Pleven
Sat 06.11.99Metalurg Pernik2-1Kremikovtsi
Sat 06.11.99Etar Veliko Tarnovo0-1Lokomotiv Plovdiv
Sat 06.11.99Dunav Ruse1-0Cherno More Varna
Sat 06.11.99Iskar Sofia2-1Botev Vratsa
Sat 06.11.99Beroe 2000 Kazanlak2-0Haskovo
Ranking

Round 13

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 20.11.99Botev Vratsa2-1Antibiotik Razgrad
Sat 20.11.99Cherno More Varna3-0Iskar Sofia
Sat 20.11.99Kremikovtsi0-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 20.11.99Spartak Pleven2-0Metalurg Pernik
Sat 20.11.99Svetkavitsa Targovist3-0Septemvri Sofia
Sat 20.11.99Haskovo2-0Maritsa Plovdiv
Sat 20.11.99Vidima Sevlievo2-0Beroe 2000 Kazanlak
Sun 21.11.99Lokomotiv Plovdiv2-0Dunav Ruse
Ranking

Round 14

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 27.11.99Antibiotik Razgrad1-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 27.11.99Maritsa Plovdiv1-2Vidima Sevlievo
Sat 27.11.99Septemvri Sofia1-2Haskovo
Sat 27.11.99Metalurg Pernik2-1Svetkavitsa Targovist
Sat 27.11.99Etar Veliko Tarnovo1-2Spartak Pleven
Sat 27.11.99Dunav Ruse1-0Kremikovtsi
Sat 27.11.99Botev Vratsa3-1Cherno More Varna
Sun 28.11.99Iskar Sofia4-1Lokomotiv Plovdiv
Ranking

Round 15

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 04.12.99Cherno More Varna2-0Antibiotik Razgrad
Sat 04.12.99Kremikovtsi3-0Iskar Sofia
Sat 04.12.99Spartak Pleven1-2Dunav Ruse
Sat 04.12.99Svetkavitsa Targovist2-1Etar Veliko Tarnovo
Sat 04.12.99Haskovo3-1Metalurg Pernik
Sat 04.12.99Vidima Sevlievo1-0Septemvri Sofia
Sat 04.12.99Beroe 2000 Kazanlak1-0Maritsa Plovdiv
Sun 05.12.99Lokomotiv Plovdiv2-2Botev Vratsa
Ranking

Round 16

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 26.02.00Antibiotik Razgrad2-0Maritsa Plovdiv
Sat 26.02.00Kremikovtsi0-1Botev Vratsa
Sat 26.02.00Spartak Pleven0-0Iskar Sofia
Sat 26.02.00Svetkavitsa Targovist3-1Dunav Ruse
Sat 26.02.00Haskovo4-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 26.02.00Vidima Sevlievo3-0Metalurg Pernik
Sat 26.02.00Beroe 2000 Kazanlak2-3Septemvri Sofia
Sun 27.02.00Lokomotiv Plovdiv0-1Cherno More Varna
Ranking

Round 17

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 04.03.00Metalurg Pernik2-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 04.03.00Etar Veliko Tarnovo1-0Vidima Sevlievo
Sat 04.03.00Dunav Ruse2-0Haskovo
Sat 04.03.00Iskar Sofia3-0Svetkavitsa Targovist
Sat 04.03.00Botev Vratsa1-3Spartak Pleven
Sat 04.03.00Cherno More Varna4-2Kremikovtsi
Sat 04.03.00Lokomotiv Plovdiv2-0Antibiotik Razgrad
Sun 05.03.00Septemvri Sofia0-0Maritsa Plovdiv
Ranking

Round 18

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 11.03.00Antibiotik Razgrad1-1Septemvri Sofia
Sat 11.03.00Kremikovtsi3-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 11.03.00Spartak Pleven2-1Cherno More Varna
Sat 11.03.00Svetkavitsa Targovist1-0Botev Vratsa
Sat 11.03.00Haskovo1-1Iskar Sofia
Sat 11.03.00Vidima Sevlievo1-1Dunav Ruse
Sat 11.03.00Beroe 2000 Kazanlak1-1Etar Veliko Tarnovo
Sun 12.03.00Maritsa Plovdiv2-0Metalurg Pernik
Ranking

Round 19

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 18.03.00Metalurg Pernik2-0Septemvri Sofia
Sat 18.03.00Etar Veliko Tarnovo4-1Maritsa Plovdiv
Sat 18.03.00Dunav Ruse2-2Beroe 2000 Kazanlak
Sat 18.03.00Iskar Sofia1-0Vidima Sevlievo
Sat 18.03.00Botev Vratsa3-0Haskovo
Sat 18.03.00Cherno More Varna4-1Svetkavitsa Targovist
Sat 18.03.00Lokomotiv Plovdiv2-1Spartak Pleven
Sat 18.03.00Kremikovtsi2-1Antibiotik Razgrad
Ranking

Round 20

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 25.03.00Antibiotik Razgrad1-0Metalurg Pernik
Sat 25.03.00Maritsa Plovdiv2-0Dunav Ruse
Sat 25.03.00Septemvri Sofia2-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 25.03.00Spartak Pleven4-0Kremikovtsi
Sat 25.03.00Svetkavitsa Targovist1-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 25.03.00Haskovo0-1Cherno More Varna
Sat 25.03.00Vidima Sevlievo1-1Botev Vratsa
Sat 25.03.00Beroe 2000 Kazanlak1-1Iskar Sofia
Ranking

Round 21

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 01.04.00Etar Veliko Tarnovo1-0Metalurg Pernik
Sat 01.04.00Dunav Ruse3-0Septemvri Sofia
Sat 01.04.00Iskar Sofia2-1Maritsa Plovdiv
Sat 01.04.00Botev Vratsa3-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 01.04.00Cherno More Varna3-1Vidima Sevlievo
Sat 01.04.00Lokomotiv Plovdiv1-0Haskovo
Sat 01.04.00Kremikovtsi0-0Svetkavitsa Targovist
Sat 01.04.00Spartak Pleven3-1Antibiotik Razgrad
Ranking

Round 22

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 08.04.00Antibiotik Razgrad0-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 08.04.00Septemvri Sofia0-0Iskar Sofia
Sat 08.04.00Metalurg Pernik1-0Dunav Ruse
Sat 08.04.00Svetkavitsa Targovist0-0Spartak Pleven
Sat 08.04.00Haskovo0-0Kremikovtsi
Sat 08.04.00Vidima Sevlievo1-2Lokomotiv Plovdiv
Sat 08.04.00Beroe 2000 Kazanlak0-1Cherno More Varna
Sun 09.04.00Maritsa Plovdiv3-2Botev Vratsa
Ranking

Round 23

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 22.04.00Dunav Ruse0-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 22.04.00Iskar Sofia2-1Metalurg Pernik
Sat 22.04.00Botev Vratsa3-3Septemvri Sofia
Sat 22.04.00Lokomotiv Plovdiv1-1Beroe 2000 Kazanlak
Sat 22.04.00Kremikovtsi2-0Vidima Sevlievo
Sat 22.04.00Spartak Pleven4-2Haskovo
Sat 22.04.00Svetkavitsa Targovist4-0Antibiotik Razgrad
Sun 23.04.00Cherno More Varna3-1Maritsa Plovdiv
Ranking

Round 24

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 29.04.00Antibiotik Razgrad2-1Dunav Ruse
Sat 29.04.00Metalurg Pernik2-1Botev Vratsa
Sat 29.04.00Etar Veliko Tarnovo3-0Iskar Sofia
Sat 29.04.00Haskovo1-0Svetkavitsa Targovist
Sat 29.04.00Vidima Sevlievo2-3Spartak Pleven
Sat 29.04.00Beroe 2000 Kazanlak0-3Kremikovtsi
Sun 30.04.00Maritsa Plovdiv1-0Lokomotiv Plovdiv
Sun 30.04.00Septemvri Sofia2-1Cherno More Varna
Ranking

Round 25

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 06.05.00Iskar Sofia2-0Dunav Ruse
Sat 06.05.00Botev Vratsa1-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 06.05.00Cherno More Varna2-1Metalurg Pernik
Sat 06.05.00Kremikovtsi1-1Maritsa Plovdiv
Sat 06.05.00Spartak Pleven1-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 06.05.00Svetkavitsa Targovist2-0Vidima Sevlievo
Sat 06.05.00Haskovo3-2Antibiotik Razgrad
Sun 07.05.00Lokomotiv Plovdiv2-1Septemvri Sofia
Ranking

Round 26

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 13.05.00Antibiotik Razgrad2-1Iskar Sofia
Sat 13.05.00Maritsa Plovdiv0-1Spartak Pleven
Sat 13.05.00Septemvri Sofia4-3Kremikovtsi
Sat 13.05.00Metalurg Pernik2-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 13.05.00Etar Veliko Tarnovo0-1Cherno More Varna
Sat 13.05.00Dunav Ruse3-0Botev Vratsa
Sat 13.05.00Vidima Sevlievo2-1Haskovo
Sun 14.05.00Beroe 2000 Kazanlak0-1Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 27

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 20.05.00Botev Vratsa2-1Iskar Sofia
Sat 20.05.00Spartak Pleven3-0Septemvri Sofia
Sat 20.05.00Svetkavitsa Targovist2-2Maritsa Plovdiv
Sat 20.05.00Haskovo1-0Beroe 2000 Kazanlak
Sat 20.05.00Vidima Sevlievo2-0Antibiotik Razgrad
Sun 21.05.00Cherno More Varna1-0Dunav Ruse
Sun 21.05.00Lokomotiv Plovdiv2-3Etar Veliko Tarnovo
Sun 21.05.00Kremikovtsi1-0Metalurg Pernik
Ranking

Round 28

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 27.05.00Antibiotik Razgrad3-0Botev Vratsa
Sat 27.05.00Maritsa Plovdiv0-1Haskovo
Sat 27.05.00Septemvri Sofia6-1Svetkavitsa Targovist
Sat 27.05.00Metalurg Pernik0-1Spartak Pleven
Sat 27.05.00Etar Veliko Tarnovo2-0Kremikovtsi
Sat 27.05.00Dunav Ruse3-1Lokomotiv Plovdiv
Sat 27.05.00Iskar Sofia3-4Cherno More Varna
Sat 27.05.00Beroe 2000 Kazanlak2-3Vidima Sevlievo
Ranking

Round 29

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 03.06.00Cherno More Varna1-0Botev Vratsa
Sat 03.06.00Lokomotiv Plovdiv1-2Iskar Sofia
Sat 03.06.00Kremikovtsi2-1Dunav Ruse
Sat 03.06.00Spartak Pleven3-2Etar Veliko Tarnovo
Sat 03.06.00Svetkavitsa Targovist2-2Metalurg Pernik
Sat 03.06.00Haskovo5-1Septemvri Sofia
Sat 03.06.00Vidima Sevlievo3-0Maritsa Plovdiv
Sat 03.06.00Beroe 2000 Kazanlak1-2Antibiotik Razgrad
Ranking

Round 30

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Fri 09.06.00Antibiotik Razgrad0-2Cherno More Varna
Fri 09.06.00Maritsa Plovdiv2-2Beroe 2000 Kazanlak
Fri 09.06.00Septemvri Sofia2-2Vidima Sevlievo
Fri 09.06.00Metalurg Pernik2-0Haskovo
Fri 09.06.00Etar Veliko Tarnovo2-1Svetkavitsa Targovist
Fri 09.06.00Dunav Ruse3-1Spartak Pleven
Fri 09.06.00Iskar Sofia3-0Kremikovtsi
Fri 09.06.00Botev Vratsa3-1Lokomotiv Plovdiv
Ranking
Todor 66.com
Football Archive
Bulgaria Football index
B Grupa index
United B Grupa
Vtora Liga 2020-2021
Vtora Liga 2019-2020
Vtora Liga 2018-2019
Vtora Liga 2017-2018
Vtora Liga 2016-2017
2015-20162014-2015
2013-20142012-2013
West and East Groups
West 2011-2012East 2011-2012
West 2010-2011East 2010-2011
West 2009-2010East 2009-2010
West 2008-2009East 2008-2009
West 2007-2008East 2007-2008
West 2006-2007East 2006-2007
West 2005-2006East 2005-2006
United B Grupa
2004-20052003-2004
2002-20032001-2002
2000-20011999-2000
1998-19991997-1998
1996-19971995-1996
North and South Groups
North 1995South 1995
North 1994South 1994
United B Grupa
1992-1993
1991-19921990-1991
1989-19901988-1989
1987-19881986-1987
1985-19861984-1985
North and South Groups
North 1984South 1984
North 1983South 1983
North 1982South 1982
North 1981South 1981
North 1980South 1980
North 1979South 1979
North 1978South 1978
North 1977South 1977
North 1976South 1976
North 1975South 1975
North 1974South 1974
North 1973South 1973
North 1972South 1972
North 1971South 1971
North 1970South 1970
North 1968South 1968
North 1967South 1967
North 1966South 1966
North 1965South 1965
North 1964South 1964
North 1963South 1963
United B Grupa
B Grupa 1961-1962
B Grupa 1960-1961
B Grupa 1959-1960
North and South Groups
North 1959South 1959
North 1958South 1958
North 1957South 1957
Regional Groups
Play-Off 1956Sofia 1956
NorthWest 1956NorthCenter 1956
NorthEast 1956SouthWest 1956
SouthCenter 1956SouthEast 1956
Play-Off 1955Sofia 1955
NorthWest 1955NorthEast 1955
SouthWest 1955SouthEast 1955
Play-Off 1954Sofia 1954
NorthWest 1954NorthEast 1954
SouthWest 1954SouthEast 1954
Sofia 1953
NorthWest 1953NorthEast 1953
SouthWest 1953SouthEast 1953
United B Grupa
B Grupa 1952
B Grupa 1951
North and South Groups
North 1950South 1950
1949-1950
1948-19491949 Interzonal
1949 NorthWest1949 NorthEast
1949 SouthEast1949 SouthCenter
1949 SouthWest1949 Sofia
1940 II
1939 II
1938 II
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 1 Feb 2021
Facebook Todor Krastev

Quantcast