Football Bulgaria B Grupa (Level II) 2000/2001 - Champion Spartak Pleven
Final Rankingp_w__d__l_gfgag+-
1.Spartak Pleven75243386:25+61
2.Marek Dupnitsa62188448:17+31
3.Pirin Blagoevgrad55167742:21+21
4.Lokomotiv Plovdiv521641049:39+10
5.Dobrudzha Dobrich51156946:37+9
6.Slanchev Bryag Nesebar481461045:36+9
7.Svetkavitsa Targoviste481531241:36+5
8.Vidima Sevlievo461371047:36+11
9.Botev Vratsa401311650:57-7
10.Belasitsa Petrich381081231:310
11.Dunav Ruse351051529:38-9
12.Akademik Svistov32881431:37-6
13.Septemvri Sofia317101333:47-14
14.Metalurg Pernik30931830:51-21
15.Haskovo27831926:60-34
16.Bdin Vidin10311218:51-33
17.Dorostol Silistra1011510:43-33
18.Shumen00000:00
index Bulgarian Football 2000-2001
Spartak Pleven and Marek Dupnitsa were promoted to A Grupa 2001-2002.
TeamBdinShumDobrDunaSlanVidiMetaBelaMareSparPiriLokoSeptAkadDoroSvetBoteHask
Bdin Vidin--- 0:10:13:32:13:11:30:22:1
Shumen5:0---3:1 1:2 0:2 0:1 0:1 0:2
Dobrudzha Dobrich3:1 ---1:0 1:01:0 1:01:0 2:12:3 1:02:1 2:03:0 6:0 4:01:1
Dunav Ruse4:23:0 1:1---2:0 2:02:0 1:00:0 0:21:1 2:11:0 3:15:0 0:00:1 2:0
Slanchev Bryag Nesebar3:0 2:0 2:0---1:1 4:03:0 0:01:4 2:11:0 0:02:2 1:0 3:13:1
Vidima Sevlievo4:16:0 2:02:0 1:0---2:0 1:01:1 3:20:0 2:02:1 2:23:0 2:06:3 3:0
Metalurg Pernik6:1 1:0 2:02:1 1:1---1:2 0:31:2 0:01:2 2:22:0 2:1 1:04:0
Belasitsa Petrich4:11:0 2:22:0 0:11:0 4:0---0:0 1:12:1 2:52:1 0:00:0 2:02:1 0:0
Marek Dupnitsa3:0 2:0 3:02:1 3:02:0 1:0---1:1 2:03:1 4:11:0 1:0 3:12:0
Spartak Pleven11:16:0 5:03:0 4:15:3 4:02:0 1:2---1:0 1:05:1 3:26:0 2:03:2 3:0
Pirin Blagoevgrad 1:1 1:12:0 2:14:0 2:11:0 2:1---1:1 0:02:1 2:0 3:02:0
Lokomotiv Plovdiv 2:0 4:12:0 2:22:1 2:12:1 2:10:2 1:0---2:1 2:02:1 2:15:1 3:0
Septemvri Sofia 1:1 2:01:2 0:02:1 0:03:3 0:10:4 0:0---1:1 1:0 2:00:1
Akademik Svistov - 0:13:0 1:11:1 3:01:1 0:00:3 0:12:1 4:1---1:0 1:01:0 3:-
Dorostol Silistra 1:2 2:4 0:1 0:1 0:2 2:3 ---0:2 2:3
Svetkavitsa Targoviste 6:51:0 1:03:1 2:01:0 0:00:0 2:14:0 3:01:0 ---4:1 2:1
Botev Vratsa 2:1 3:14:2 2:12:1 2:12:1 0:12:3 1:11:2 1:05:1 2:3---5:1
Haskovo 0:02:1 1:22:1 2:00:1 0:22:4 0:24:2 0:42:0 2:1 -:3---

Round 1

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 05.08.00Shumen5-0Bdin Vidin
Sat 05.08.00Dobrudzha Dobrich1-1Haskovo
Sat 05.08.00Dunav Ruse0-1Botev Vratsa
Sat 05.08.00Slanchev Bryag Neseba1-0Svetkavitsa Targovist
Sat 05.08.00Vidima Sevlievo3-0Dorostol Silistra
Sat 05.08.00Metalurg Pernik2-0Akademik Svistov
Sat 05.08.00Belasitsa Petrich2-1Septemvri Sofia
Sat 05.08.00Marek Dupnitsa3-1Lokomotiv Plovdiv
Sat 05.08.00Spartak Pleven1-0Pirin Blagoevgrad
Ranking

Round 2

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 12.08.00Bdin Vidin0-1Pirin Blagoevgrad
Sat 12.08.00Shumen3-1Dobrudzha Dobrich
Sat 12.08.00Lokomotiv Plovdiv0-2Spartak Pleven
Sat 12.08.00Septemvri Sofia3-3Marek Dupnitsa
Sat 12.08.00Akademik Svistov1-1Belasitsa Petrich
Sat 12.08.00Dorostol Silistra0-1Metalurg Pernik
Sat 12.08.00Svetkavitsa Targovist3-1Vidima Sevlievo
Sat 12.08.00Botev Vratsa4-2Slanchev Bryag Neseba
Sat 12.08.00Haskovo2-1Dunav Ruse
Ranking

Round 3

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 19.08.00Dobrudzha Dobrich3-1Bdin Vidin
Sat 19.08.00Dunav Ruse3-0Shumen
Sat 19.08.00Slanchev Bryag Neseba3-1Haskovo
Sat 19.08.00Vidima Sevlievo6-3Botev Vratsa
Sat 19.08.00Metalurg Pernik2-1Svetkavitsa Targovist
Sat 19.08.00Belasitsa Petrich0-0Dorostol Silistra
Sat 19.08.00Marek Dupnitsa1-0Akademik Svistov
Sat 19.08.00Spartak Pleven5-1Septemvri Sofia
Sat 19.08.00Pirin Blagoevgrad1-1Lokomotiv Plovdiv
Ranking

Round 4

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 26.08.00Bdin Vidin0-1Lokomotiv Plovdiv
Sat 26.08.00Shumen1-2Slanchev Bryag Neseba
Sat 26.08.00Dobrudzha Dobrich1-0Dunav Ruse
Sat 26.08.00Septemvri Sofia0-4Pirin Blagoevgrad
Sat 26.08.00Akademik Svistov0-3Spartak Pleven
Sat 26.08.00Dorostol Silistra0-1Marek Dupnitsa
Sat 26.08.00Svetkavitsa Targovist1-0Belasitsa Petrich
Sat 26.08.00Botev Vratsa2-1Metalurg Pernik
Sat 26.08.00Haskovo2-1Vidima Sevlievo
Ranking

Round 5

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 06.09.00Dunav Ruse4-2Bdin Vidin
Wed 06.09.00Slanchev Bryag Neseba2-0Dobrudzha Dobrich
Wed 06.09.00Vidima Sevlievo6-0Shumen
Wed 06.09.00Metalurg Pernik4-0Haskovo
Wed 06.09.00Belasitsa Petrich2-1Botev Vratsa
Wed 06.09.00Marek Dupnitsa1-0Svetkavitsa Targovist
Wed 06.09.00Spartak Pleven6-0Dorostol Silistra
Wed 06.09.00Pirin Blagoevgrad2-1Akademik Svistov
Wed 06.09.00Lokomotiv Plovdiv2-1Septemvri Sofia
Ranking

Round 6

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 10.09.00Bdin Vidin3-3Septemvri Sofia
Sun 10.09.00Shumen0-2Metalurg Pernik
Sun 10.09.00Dobrudzha Dobrich1-0Vidima Sevlievo
Sun 10.09.00Dunav Ruse2-0Slanchev Bryag Neseba
Sun 10.09.00Akademik Svistov2-1Lokomotiv Plovdiv
Sun 10.09.00Dorostol Silistra0-2Pirin Blagoevgrad
Sun 10.09.00Svetkavitsa Targovist0-0Spartak Pleven
Sun 10.09.00Botev Vratsa2-1Marek Dupnitsa
Sun 10.09.00Haskovo0-1Belasitsa Petrich
Ranking

Round 7

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 16.09.00Slanchev Bryag Neseba3-0Bdin Vidin
Sat 16.09.00Vidima Sevlievo2-0Dunav Ruse
Sat 16.09.00Belasitsa Petrich1-0Shumen
Sat 16.09.00Marek Dupnitsa2-0Haskovo
Sat 16.09.00Spartak Pleven3-2Botev Vratsa
Sat 16.09.00Pirin Blagoevgrad2-0Svetkavitsa Targovist
Sat 16.09.00Lokomotiv Plovdiv2-1Dorostol Silistra
Sat 16.09.00Septemvri Sofia1-1Akademik Svistov
Sun 17.09.00Metalurg Pernik1-0Dobrudzha Dobrich
Ranking

Round 8

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 27.09.00Bdin Vidin2-1Akademik Svistov
Wed 27.09.00Shumen0-1Marek Dupnitsa
Wed 27.09.00Dobrudzha Dobrich1-0Belasitsa Petrich
Wed 27.09.00Dunav Ruse2-0Metalurg Pernik
Wed 27.09.00Slanchev Bryag Neseba1-1Vidima Sevlievo
Wed 27.09.00Dorostol Silistra2-3Septemvri Sofia
Wed 27.09.00Svetkavitsa Targovist4-0Lokomotiv Plovdiv
Wed 27.09.00Botev Vratsa2-3Pirin Blagoevgrad
Wed 27.09.00Haskovo2-4Spartak Pleven
Ranking

Round 9

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 30.09.00Vidima Sevlievo4-1Bdin Vidin
Sat 30.09.00Metalurg Pernik2-1Slanchev Bryag Neseba
Sat 30.09.00Belasitsa Petrich2-0Dunav Ruse
Sat 30.09.00Marek Dupnitsa2-0Dobrudzha Dobrich
Sat 30.09.00Spartak Pleven6-0Shumen
Sat 30.09.00Pirin Blagoevgrad2-0Haskovo
Sat 30.09.00Septemvri Sofia1-0Svetkavitsa Targovist
Sat 30.09.00Akademik Svistov1-0Dorostol Silistra
Sun 01.10.00Lokomotiv Plovdiv5-1Botev Vratsa
Ranking

Round 10

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 14.10.00Bdin Vidin3-1Dorostol Silistra
Sat 14.10.00Shumen0-1Pirin Blagoevgrad
Sat 14.10.00Dobrudzha Dobrich2-3Spartak Pleven
Sat 14.10.00Dunav Ruse0-0Marek Dupnitsa
Sat 14.10.00Slanchev Bryag Neseba3-0Belasitsa Petrich
Sat 14.10.00Vidima Sevlievo2-0Metalurg Pernik
Sat 14.10.00Svetkavitsa Targovist1-0Akademik Svistov
Sat 14.10.00Botev Vratsa1-2Septemvri Sofia
Sat 14.10.00Haskovo4-2Lokomotiv Plovdiv
Ranking

Round 11

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Fri 20.10.00Spartak Pleven3-0Dunav Ruse
Sat 21.10.00Metalurg Pernik6-1Bdin Vidin
Sat 21.10.00Belasitsa Petrich1-0Vidima Sevlievo
Sat 21.10.00Marek Dupnitsa2-1Slanchev Bryag Neseba
Sat 21.10.00Pirin Blagoevgrad1-1Dobrudzha Dobrich
Sat 21.10.00Lokomotiv Plovdiv2-0Shumen
Sat 21.10.00Septemvri Sofia0-1Haskovo
Sat 21.10.00Akademik Svistov1-0Botev Vratsa
Sat 21.10.00Dorostol Silistra0-2Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 12

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 25.10.00Bdin Vidin1-3Svetkavitsa Targovist
Wed 25.10.00Shumen0-2Septemvri Sofia
Wed 25.10.00Dobrudzha Dobrich2-1Lokomotiv Plovdiv
Wed 25.10.00Dunav Ruse1-1Pirin Blagoevgrad
Wed 25.10.00Slanchev Bryag Neseba1-4Spartak Pleven
Wed 25.10.00Vidima Sevlievo1-1Marek Dupnitsa
Wed 25.10.00Metalurg Pernik1-2Belasitsa Petrich
Wed 25.10.00Botev Vratsa5-1Dorostol Silistra
Wed 25.10.00Haskovo2-0Akademik Svistov
Ranking

Round 13

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 29.10.00Belasitsa Petrich4-1Bdin Vidin
Sun 29.10.00Marek Dupnitsa2-0Metalurg Pernik
Sun 29.10.00Spartak Pleven5-3Vidima Sevlievo
Sun 29.10.00Pirin Blagoevgrad2-0Slanchev Bryag Neseba
Sun 29.10.00Lokomotiv Plovdiv2-0Dunav Ruse
Sun 29.10.00Septemvri Sofia1-1Dobrudzha Dobrich
Sun 29.10.00Dorostol Silistra2-3Haskovo
Sun 29.10.00Svetkavitsa Targovist4-1Botev Vratsa
Sun 29.10.00Akademik Svistov Shumen
Ranking

Round 14

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 11.11.00Bdin Vidin0-2Botev Vratsa
Sat 11.11.00Dobrudzha Dobrich3-0Akademik Svistov
Sat 11.11.00Dunav Ruse1-0Septemvri Sofia
Sat 11.11.00Slanchev Bryag Neseba1-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 11.11.00Vidima Sevlievo0-0Pirin Blagoevgrad
Sat 11.11.00Metalurg Pernik1-2Spartak Pleven
Sat 11.11.00Belasitsa Petrich0-0Marek Dupnitsa
Sat 11.11.00Haskovo2-1Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 15

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 18.11.00Marek Dupnitsa3-0Bdin Vidin
Sat 18.11.00Spartak Pleven2-0Belasitsa Petrich
Sat 18.11.00Pirin Blagoevgrad4-0Metalurg Pernik
Sat 18.11.00Septemvri Sofia1-2Slanchev Bryag Neseba
Sat 18.11.00Akademik Svistov3-0Dunav Ruse
Sat 18.11.00Dorostol Silistra1-2Dobrudzha Dobrich
Sat 18.11.00Botev Vratsa5-1Haskovo
Sun 19.11.00Lokomotiv Plovdiv2-1Vidima Sevlievo
Ranking

Round 16

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 25.11.00Bdin Vidin2-1Haskovo
Sat 25.11.00Dobrudzha Dobrich6-0Svetkavitsa Targovist
Sat 25.11.00Dunav Ruse5-0Dorostol Silistra
Sat 25.11.00Slanchev Bryag Neseba2-2Akademik Svistov
Sat 25.11.00Vidima Sevlievo2-1Septemvri Sofia
Sat 25.11.00Metalurg Pernik1-2Lokomotiv Plovdiv
Sat 25.11.00Belasitsa Petrich2-1Pirin Blagoevgrad
Sat 25.11.00Marek Dupnitsa1-1Spartak Pleven
Ranking

Round 17

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 29.11.00Spartak Pleven11-1Bdin Vidin
Wed 29.11.00Pirin Blagoevgrad1-0Marek Dupnitsa
Wed 29.11.00Lokomotiv Plovdiv2-1Belasitsa Petrich
Wed 29.11.00Septemvri Sofia2-1Metalurg Pernik
Wed 29.11.00Akademik Svistov1-1Vidima Sevlievo
Wed 29.11.00Dorostol Silistra2-4Slanchev Bryag Neseba
Wed 29.11.00Svetkavitsa Targovist1-0Dunav Ruse
Wed 29.11.00Botev Vratsa2-1Dobrudzha Dobrich
Ranking

Round 18

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 24.02.01Pirin Blagoevgrad2-1Spartak Pleven
Sat 24.02.01Lokomotiv Plovdiv2-1Marek Dupnitsa
Sat 24.02.01Septemvri Sofia0-0Belasitsa Petrich
Sat 24.02.01Akademik Svistov3-0Metalurg Pernik
Sat 24.02.01Svetkavitsa Targovist1-0Slanchev Bryag Neseba
Sat 24.02.01Botev Vratsa3-1Dunav Ruse
Sat 24.02.01Haskovo0-0Dobrudzha Dobrich
Ranking

Round 19

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 03.03.01Dunav Ruse2-0Haskovo
Sat 03.03.01Slanchev Bryag Neseba3-1Botev Vratsa
Sat 03.03.01Vidima Sevlievo2-0Svetkavitsa Targovist
Sat 03.03.01Belasitsa Petrich0-0Akademik Svistov
Sat 03.03.01Marek Dupnitsa4-1Septemvri Sofia
Sat 03.03.01Spartak Pleven1-0Lokomotiv Plovdiv
Ranking

Round 20

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 10.03.01Septemvri Sofia0-1Spartak Pleven
Sat 10.03.01Akademik Svistov0-0Marek Dupnitsa
Sat 10.03.01Svetkavitsa Targovist2-0Metalurg Pernik
Sat 10.03.01Botev Vratsa2-1Vidima Sevlievo
Sat 10.03.01Haskovo1-2Slanchev Bryag Neseba
Sun 11.03.01Lokomotiv Plovdiv1-0Pirin Blagoevgrad
Ranking

Round 21

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 14.03.01Vidima Sevlievo3-0Haskovo
Wed 14.03.01Metalurg Pernik1-0Botev Vratsa
Wed 14.03.01Belasitsa Petrich2-0Svetkavitsa Targovist
Wed 14.03.01Spartak Pleven3-2Akademik Svistov
Wed 14.03.01Pirin Blagoevgrad0-0Septemvri Sofia
Sun 25.03.01Dunav Ruse1-1Dobrudzha Dobrich
Ranking

Round 22

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 17.03.01Dobrudzha Dobrich1-0Slanchev Bryag Neseba
Sat 17.03.01Akademik Svistov0-1Pirin Blagoevgrad
Sat 17.03.01Svetkavitsa Targovist0-0Marek Dupnitsa
Sat 17.03.01Botev Vratsa2-1Belasitsa Petrich
Sat 17.03.01Haskovo2-0Metalurg Pernik
Sun 18.03.01Septemvri Sofia0-0Lokomotiv Plovdiv
Ranking

Round 23

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 21.03.01Slanchev Bryag Neseba2-0Dunav Ruse
Wed 21.03.01Vidima Sevlievo2-0Dobrudzha Dobrich
Wed 21.03.01Belasitsa Petrich0-0Haskovo
Wed 21.03.01Marek Dupnitsa3-1Botev Vratsa
Wed 21.03.01Spartak Pleven2-0Svetkavitsa Targovist
Wed 21.03.01Lokomotiv Plovdiv2-0Akademik Svistov
Ranking

Round 24

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 31.03.01Dobrudzha Dobrich1-0Metalurg Pernik
Sat 31.03.01Dunav Ruse2-0Vidima Sevlievo
Sat 31.03.01Akademik Svistov4-1Septemvri Sofia
Sat 31.03.01Svetkavitsa Targovist2-1Pirin Blagoevgrad
Sat 31.03.01Botev Vratsa0-1Spartak Pleven
Sat 31.03.01Haskovo0-2Marek Dupnitsa
Ranking

Round 25

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 07.04.01Vidima Sevlievo1-0Slanchev Bryag Neseba
Sat 07.04.01Metalurg Pernik2-0Dunav Ruse
Sat 07.04.01Belasitsa Petrich2-2Dobrudzha Dobrich
Sat 07.04.01Spartak Pleven3-0Haskovo
Sat 07.04.01Pirin Blagoevgrad3-0Botev Vratsa
Sun 08.04.01Lokomotiv Plovdiv2-1Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 26

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 11.04.01Dobrudzha Dobrich2-1Marek Dupnitsa
Wed 11.04.01Dunav Ruse1-0Belasitsa Petrich
Wed 11.04.01Slanchev Bryag Neseba4-0Metalurg Pernik
Wed 11.04.01Svetkavitsa Targovist3-0Septemvri Sofia
Wed 11.04.01Botev Vratsa1-1Lokomotiv Plovdiv
Wed 11.04.01Haskovo0-2Pirin Blagoevgrad
Ranking

Round 27

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 14.04.01Belasitsa Petrich0-1Slanchev Bryag Neseba
Sat 14.04.01Spartak Pleven5-0Dobrudzha Dobrich
Sun 15.04.01Metalurg Pernik1-1Vidima Sevlievo
Sun 15.04.01Marek Dupnitsa3-0Dunav Ruse
Sun 15.04.01Lokomotiv Plovdiv3-0Haskovo
Sun 15.04.01Septemvri Sofia2-0Botev Vratsa
Sun 15.04.01Akademik Svistov1-0Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 28

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 21.04.01Dobrudzha Dobrich1-0Pirin Blagoevgrad
Sat 21.04.01Dunav Ruse0-2Spartak Pleven
Sat 21.04.01Slanchev Bryag Neseba0-0Marek Dupnitsa
Sat 21.04.01Vidima Sevlievo1-0Belasitsa Petrich
Sat 21.04.01Botev Vratsa1-0Akademik Svistov
Sat 21.04.01Haskovo0-4Septemvri Sofia
Ranking

Round 29

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 28.04.01Marek Dupnitsa3-0Vidima Sevlievo
Sat 28.04.01Spartak Pleven4-1Slanchev Bryag Neseba
Sat 28.04.01Pirin Blagoevgrad1-1Dunav Ruse
Sat 28.04.01Akademik Svistov3-0Haskovo
Sun 29.04.01Lokomotiv Plovdiv4-1Dobrudzha Dobrich
Wed 02.05.01Belasitsa Petrich4-0Metalurg Pernik
Ranking

Round 30

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 05.05.01Dobrudzha Dobrich2-0Septemvri Sofia
Sat 05.05.01Dunav Ruse2-1Lokomotiv Plovdiv
Sat 05.05.01Slanchev Bryag Neseba2-1Pirin Blagoevgrad
Sat 05.05.01Vidima Sevlievo3-2Spartak Pleven
Sat 05.05.01Metalurg Pernik0-3Marek Dupnitsa
Sat 05.05.01Botev Vratsa2-3Svetkavitsa Targovist
Ranking

Round 31

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 09.05.01Marek Dupnitsa1-0Belasitsa Petrich
Wed 09.05.01Spartak Pleven4-0Metalurg Pernik
Wed 09.05.01Pirin Blagoevgrad2-1Vidima Sevlievo
Wed 09.05.01Lokomotiv Plovdiv2-2Slanchev Bryag Neseba
Wed 09.05.01Septemvri Sofia2-0Dunav Ruse
Wed 09.05.01Akademik Svistov0-1Dobrudzha Dobrich
Wed 09.05.01Svetkavitsa Targovist2-1Haskovo
Ranking

Round 32

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 12.05.01Dunav Ruse3-1Akademik Svistov
Sat 12.05.01Slanchev Bryag Neseba0-0Septemvri Sofia
Sat 12.05.01Vidima Sevlievo2-0Lokomotiv Plovdiv
Sat 12.05.01Belasitsa Petrich1-1Spartak Pleven
Sat 12.05.01Haskovo3-0Botev Vratsa
Sun 13.05.01Metalurg Pernik0-0Pirin Blagoevgrad
Sat 19.05.01Spartak Pleven1-2Marek Dupnitsa
Ranking

Round 33

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 19.05.01Pirin Blagoevgrad2-1Belasitsa Petrich
Sat 19.05.01Lokomotiv Plovdiv2-1Metalurg Pernik
Sat 19.05.01Septemvri Sofia0-0Vidima Sevlievo
Sat 19.05.01Akademik Svistov1-1Slanchev Bryag Neseba
Sat 19.05.01Svetkavitsa Targovist6-5Dobrudzha Dobrich
Ranking

Round 34

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 27.05.01Dobrudzha Dobrich4-0Botev Vratsa
Sun 27.05.01Dunav Ruse0-0Svetkavitsa Targovist
Sun 27.05.01Vidima Sevlievo2-2Akademik Svistov
Sun 27.05.01Metalurg Pernik2-2Septemvri Sofia
Sun 27.05.01Belasitsa Petrich2-5Lokomotiv Plovdiv
Sun 27.05.01Marek Dupnitsa2-0Pirin Blagoevgrad
Todor 66.com
Football Archive
Bulgaria Football index
B Grupa index
United B Grupa
Vtora Liga 2020-2021
Vtora Liga 2019-2020
Vtora Liga 2018-2019
Vtora Liga 2017-2018
Vtora Liga 2016-2017
2015-20162014-2015
2013-20142012-2013
West and East Groups
West 2011-2012East 2011-2012
West 2010-2011East 2010-2011
West 2009-2010East 2009-2010
West 2008-2009East 2008-2009
West 2007-2008East 2007-2008
West 2006-2007East 2006-2007
West 2005-2006East 2005-2006
United B Grupa
2004-20052003-2004
2002-20032001-2002
2000-20011999-2000
1998-19991997-1998
1996-19971995-1996
North and South Groups
North 1995South 1995
North 1994South 1994
United B Grupa
1992-1993
1991-19921990-1991
1989-19901988-1989
1987-19881986-1987
1985-19861984-1985
North and South Groups
North 1984South 1984
North 1983South 1983
North 1982South 1982
North 1981South 1981
North 1980South 1980
North 1979South 1979
North 1978South 1978
North 1977South 1977
North 1976South 1976
North 1975South 1975
North 1974South 1974
North 1973South 1973
North 1972South 1972
North 1971South 1971
North 1970South 1970
North 1968South 1968
North 1967South 1967
North 1966South 1966
North 1965South 1965
North 1964South 1964
North 1963South 1963
United B Grupa
B Grupa 1961-1962
B Grupa 1960-1961
B Grupa 1959-1960
North and South Groups
North 1959South 1959
North 1958South 1958
North 1957South 1957
Regional Groups
Play-Off 1956Sofia 1956
NorthWest 1956NorthCenter 1956
NorthEast 1956SouthWest 1956
SouthCenter 1956SouthEast 1956
Play-Off 1955Sofia 1955
NorthWest 1955NorthEast 1955
SouthWest 1955SouthEast 1955
Play-Off 1954Sofia 1954
NorthWest 1954NorthEast 1954
SouthWest 1954SouthEast 1954
Sofia 1953
NorthWest 1953NorthEast 1953
SouthWest 1953SouthEast 1953
United B Grupa
B Grupa 1952
B Grupa 1951
North and South Groups
North 1950South 1950
1949-1950
1948-19491949 Interzonal
1949 NorthWest1949 NorthEast
1949 SouthEast1949 SouthCenter
1949 SouthWest1949 Sofia
1940 II
1939 II
1938 II
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 1 Feb 2021
Facebook Todor Krastev

Quantcast