Football Bulgaria Vtora Liga (Level II) 2016/2017 - Winner Etar Veliko Tarnovo
Final Rankingpwdlgfgag+-
1. Etar Veliko Tarnovo611710352:27+25
2. Septemvri Sofia59178552:26+26
3. Vitosha Bistritsa53158737:23+14
4. Sozopol50148838:25+13
5. Tsarsko Selo 2015 Sofia481461054:39+15
6. Lokomotiv 1929 Sofia47138948:34+14
7. Pomorie471451136:32+4
8. Ludogorets II Razgrad441351238:33+5
9. Nesebar401171239:48-9
10.Botev Vratza389111042:41+1
11.Oboriste Panagyuriste371071330:39-9
12.Botev Galabovo34971428:39-11
13.CSKA-Sofia II Sofia33961544:49-5
14.Spartak Pleven33961544:51-7
15.Bansko25671726:55-29
16.Levski Karlovo16512424:71-47
index Bulgarian Football 2016-2017
Etar Veliko Tarnovo promoted to Parva Liga 2017-2018.
Septemvri Sofia and Vitosha Bistritsa promoted to Parva Liga 2017-2018 after Play-Offs.
TeamLudoVitoSozoTsarNeseBansLevsOborSparSeptPomoLokoEtarBoteBoteCSKA
Ludogorets II Razgrad--0:12:02:13:04:12:11:13:21:34:00:01:00:22:03:2
Vitosha Bistritsa0:0--0:02:10:14:14:12:01:02:12:10:21:12:10:02:1
Sozopol2:03:0--2:23:30:04:02:03:11:00:00:01:11:03:20:2
Tsarsko Selo 2015 Sofia1:00:11:0--0:24:05:03:01:51:12:33:01:25:31:14:2
Nesebar1:41:00:02:1--4:14:03:03:11:20:12:12:22:01:10:0
Bansko0:01:30:21:12:0--0:20:04:30:11:21:40:01:30:02:1
Levski Karlovo2:11:40:21:32:32:0--0:12:30:11:02:32:01:30:10:3
Oboriste Panagyuriste2:10:02:00:30:01:34:0--2:12:01:12:11:21:03:23:1
Spartak Pleven3:00:00:21:32:01:32:01:0--0:40:12:01:21:13:13:4
Septemvri Sofia2:11:02:13:04:01:14:11:03:3--1:01:11:21:10:02:1
Pomorie0:11:00:11:13:10:11:05:12:21:2--2:02:00:01:02:1
Lokomotiv 1929 Sofia1:01:13:12:14:12:06:02:21:02:33:0--0:02:02:12:2
Etar Veliko Tarnovo3:01:03:10:06:02:02:10:03:02:12:13:1--1:12:12:2
Botev Vratza0:02:40:21:22:24:02:12:11:10:02:10:03:3--1:13:2
Botev Galabovo2:00:01:00:11:01:02:01:00:10:52:32:10:21:3--3:2
CSKA-Sofia II Sofia0:20:10:11:22:03:21:11:01:11:10:12:12:32:12:1--
datetimeteam 1scoreteam 2HTatt.
Round 1
Sat 06.08.1618:00Tsarsko Selo 2015 Sof1-1Botev Galabovo1-0300
Sat 06.08.1618:00Nesebar2-0Botev Vratza0-0470
Sat 06.08.1618:00Bansko0-0Etar Veliko Tarnovo0-0220
Sat 06.08.1618:00Oboriste Panagyuriste1-1Pomorie1-0510
Sat 06.08.1618:00Spartak Pleven0-4Septemvri Sofia0-1430
Sun 07.08.1618:00Vitosha Bistritsa0-0Ludogorets II Razgrad0-0250
Sun 07.08.1619:00Sozopol0-2CSKA-Sofia II Sofia0-1790
Mon 08.08.1618:00Levski Karlovo2-3Lokomotiv 1929 Sofia2-1680
Round 2
Sat 13.08.1618:00Lokomotiv 1929 Sofia2-2Oboriste Panagyuriste1-1400
Sat 13.08.1618:00Etar Veliko Tarnovo2-1Levski Karlovo1-1500
Sat 13.08.1618:00Botev Galabovo1-0Nesebar0-0230
Sat 13.08.1619:00Pomorie2-2Spartak Pleven1-1600
Sun 14.08.1616:00Vitosha Bistritsa0-0Sozopol0-0230
Sun 14.08.1619:00Ludogorets II Razgrad1-3Septemvri Sofia0-350
Mon 15.08.1618:00Botev Vratza4-0Bansko3-0560
Mon 15.08.1618:00CSKA-Sofia II Sofia1-2Tsarsko Selo 2015 Sof1-1450
Round 3
Sat 20.08.1618:00Bansko0-0Botev Galabovo0-0180
Sat 20.08.1618:00Levski Karlovo1-3Botev Vratza1-0700
Sat 20.08.1618:00Oboriste Panagyuriste1-2Etar Veliko Tarnovo0-1500
Sat 20.08.1618:00Septemvri Sofia1-0Pomorie0-050
Sun 21.08.1618:00Tsarsko Selo 2015 Sof0-1Vitosha Bistritsa0-0300
Sun 21.08.1618:00Nesebar0-0CSKA-Sofia II Sofia0-0280
Sun 21.08.1619:00Sozopol2-0Ludogorets II Razgrad1-0550
Mon 22.08.1618:00Spartak Pleven2-0Lokomotiv 1929 Sofia0-0480
Round 4
Fri 26.08.1618:00Ludogorets II Razgrad4-0Pomorie0-0100
Sat 27.08.1618:00Vitosha Bistritsa0-1Nesebar0-1200
Sat 27.08.1618:00Lokomotiv 1929 Sofia2-3Septemvri Sofia1-1490
Sat 27.08.1618:00Botev Vratza2-1Oboriste Panagyuriste1-0530
Sat 27.08.1618:00Botev Galabovo2-0Levski Karlovo2-0320
Sun 28.08.1617:00Sozopol2-2Tsarsko Selo 2015 Sof1-0580
Sun 28.08.1618:00Etar Veliko Tarnovo3-0Spartak Pleven2-0580
Sun 28.08.1618:00CSKA-Sofia II Sofia3-2Bansko2-1200
Round 5
Sat 10.09.1617:00Tsarsko Selo 2015 Sof1-0Ludogorets II Razgrad1-0330
Sat 10.09.1617:00Nesebar0-0Sozopol0-0220
Sat 10.09.1617:00Bansko1-3Vitosha Bistritsa0-1200
Sat 10.09.1617:00Oboriste Panagyuriste3-2Botev Galabovo2-0400
Sat 10.09.1617:00Spartak Pleven1-1Botev Vratza0-1330
Sun 11.09.1619:00Pomorie2-0Lokomotiv 1929 Sofia1-0800
Mon 12.09.1617:00Levski Karlovo0-3CSKA-Sofia II Sofia0-0450
Mon 12.09.1617:00Septemvri Sofia1-2Etar Veliko Tarnovo0-0170
Round 6
Thu 15.09.1618:00Ludogorets II Razgrad0-0Lokomotiv 1929 Sofia0-0100
Fri 16.09.1617:00CSKA-Sofia II Sofia1-0Oboriste Panagyuriste0-0170
Sat 17.09.1617:00Vitosha Bistritsa4-1Levski Karlovo1-0200
Sat 17.09.1617:00Tsarsko Selo 2015 Sof0-2Nesebar0-1200
Sat 17.09.1617:00Etar Veliko Tarnovo2-1Pomorie1-1400
Sat 17.09.1617:00Botev Vratza0-0Septemvri Sofia0-0500
Sat 17.09.1617:00Botev Galabovo0-1Spartak Pleven0-0450
Sat 17.09.1618:00Sozopol0-0Bansko0-0550
Round 7
Sun 25.09.1617:00Nesebar1-4Ludogorets II Razgrad1-3200
Sun 25.09.1617:00Levski Karlovo0-2Sozopol0-1450
Sun 25.09.1617:00Oboriste Panagyuriste0-0Vitosha Bistritsa0-0550
Sun 25.09.1617:00Septemvri Sofia0-0Botev Galabovo0-0200
Sun 25.09.1617:00Pomorie0-0Botev Vratza0-0800
Mon 26.09.1617:00Bansko1-1Tsarsko Selo 2015 Sof1-0140
Mon 26.09.1617:00Spartak Pleven3-4CSKA-Sofia II Sofia0-2300
Mon 26.09.1617:00Lokomotiv 1929 Sofia0-0Etar Veliko Tarnovo0-0180
Round 8
Fri 30.09.1616:00Ludogorets II Razgrad1-0Etar Veliko Tarnovo1-060
Sat 01.10.1616:00Vitosha Bistritsa1-0Spartak Pleven1-0200
Sat 01.10.1616:00Nesebar4-1Bansko3-0200
Sat 01.10.1616:00Botev Vratza0-0Lokomotiv 1929 Sofia0-0920
Sat 01.10.1616:00Botev Galabovo2-3Pomorie1-1400
Sat 01.10.1618:30Sozopol2-0Oboriste Panagyuriste0-0400
Sun 02.10.1614:30CSKA-Sofia II Sofia1-1Septemvri Sofia0-0150
Sun 02.10.1616:00Tsarsko Selo 2015 Sof5-0Levski Karlovo2-080
Round 9
Sat 15.10.1616:00Bansko0-0Ludogorets II Razgrad0-0150
Sat 15.10.1616:00Levski Karlovo2-3Nesebar1-0200
Sat 15.10.1616:00Oboriste Panagyuriste0-3Tsarsko Selo 2015 Sof0-2300
Sat 15.10.1616:00Spartak Pleven0-2Sozopol0-0150
Sun 16.10.1616:00Septemvri Sofia1-0Vitosha Bistritsa0-0150
Sun 16.10.1616:00Pomorie2-1CSKA-Sofia II Sofia2-0620
Sun 16.10.1616:00Lokomotiv 1929 Sofia2-1Botev Galabovo1-0400
Mon 17.10.1616:00Etar Veliko Tarnovo1-1Botev Vratza1-0350
Round 10
Fri 21.10.1616:00Sozopol1-0Septemvri Sofia1-0300
Fri 21.10.1616:00Nesebar3-0Oboriste Panagyuriste0-090
Sat 22.10.1616:00Tsarsko Selo 2015 Sof1-5Spartak Pleven0-2100
Sat 22.10.1616:00Bansko0-2Levski Karlovo0-1
Sat 22.10.1616:00Botev Galabovo0-2Etar Veliko Tarnovo0-0closed
Sat 22.10.1616:00CSKA-Sofia II Sofia2-1Lokomotiv 1929 Sofia1-0160
Sun 23.10.1614:45Vitosha Bistritsa2-1Pomorie0-1120
Sun 23.10.1616:00Ludogorets II Razgrad0-2Botev Vratza0-1120
Round 11
Sat 29.10.1615:00Levski Karlovo2-1Ludogorets II Razgrad1-1180
Sat 29.10.1615:00Spartak Pleven2-0Nesebar2-0400
Sat 29.10.1615:00Septemvri Sofia3-0Tsarsko Selo 2015 Sof1-050
Sat 29.10.1615:00Botev Vratza1-1Botev Galabovo1-0700
Sun 30.10.1614:45Etar Veliko Tarnovo2-2CSKA-Sofia II Sofia1-2730
Sun 30.10.1615:00Oboriste Panagyuriste1-3Bansko0-1220
Sun 30.10.1615:00Pomorie0-1Sozopol0-0450
Sun 30.10.1615:00Lokomotiv 1929 Sofia1-1Vitosha Bistritsa0-1390
Round 12 - moved matches due to presidential elections 2016.
Fri 04.11.1614:30Vitosha Bistritsa1-1Etar Veliko Tarnovo1-080
Fri 04.11.1614:30Sozopol0-0Lokomotiv 1929 Sofia0-0400
Fri 04.11.1614:30Tsarsko Selo 2015 Sof2-3Pomorie1-180
Fri 04.11.1614:30Nesebar1-2Septemvri Sofia1-2100
Fri 04.11.1614:30Bansko4-3Spartak Pleven2-1150
Fri 04.11.1614:30Levski Karlovo0-1Oboriste Panagyuriste0-0150
Mon 07.11.1614:30CSKA-Sofia II Sofia2-1Botev Vratza0-170
Fri 11.11.1614:30Ludogorets II Razgrad2-0Botev Galabovo2-080
Round 13
Sat 19.11.1614:30Spartak Pleven2-0Levski Karlovo0-0
Sat 19.11.1614:30Septemvri Sofia1-1Bansko1-0
Sat 19.11.1614:30Pomorie3-1Nesebar2-0
Sat 19.11.1614:30Etar Veliko Tarnovo3-1Sozopol1-0
Sun 20.11.1613:00Botev Vratza2-4Vitosha Bistritsa0-4350
Sun 20.11.1614:30Oboriste Panagyuriste2-1Ludogorets II Razgrad2-0
Sun 20.11.1614:30Lokomotiv 1929 Sofia2-1Tsarsko Selo 2015 Sof1-1
Sun 20.11.1614:30Botev Galabovo3-2CSKA-Sofia II Sofia1-1
Round 14
Sat 26.11.1614:30Vitosha Bistritsa0-0Botev Galabovo0-0
Sat 26.11.1614:30Sozopol1-0Botev Vratza0-0
Sat 26.11.1614:30Tsarsko Selo 2015 Sof1-2Etar Veliko Tarnovo1-1
Sat 26.11.1614:30Nesebar2-1Lokomotiv 1929 Sofia0-1
Sat 26.11.1614:30Bansko1-2Pomorie
Sat 26.11.1614:30Levski Karlovo0-1Septemvri Sofia0-0
Sat 26.11.1614:30Oboriste Panagyuriste2-1Spartak Pleven1-1
Mon 28.11.1617:30Ludogorets II Razgrad3-2CSKA-Sofia II Sofia1-0120
Round 15 - Only meedweek round.
Wed 30.11.1614:30Botev Vratza1-0Tsarsko Selo 2015 Sof1-0
Wed 30.11.1614:30Septemvri Sofia1-0Oboriste Panagyuriste1-0
Wed 30.11.1614:30Pomorie1-0Levski Karlovo1-0
Wed 30.11.1614:30Etar Veliko Tarnovo6-0Nesebar2-0
Wed 30.11.1614:30Botev Galabovo1-0Sozopol1-0
Thu 01.12.1614:30Lokomotiv 1929 Sofia2-0Bansko2-0
moved from Wed 01.12 due to snowy pitch.
Thu 01.12.1614:30Spartak Pleven3-0Ludogorets II Razgrad1-0
Fri 02.12.1614:30CSKA-Sofia II Sofia0-1Vitosha Bistritsa0-0
Ranking Round Robin 1ptswondrwlstgfgag+-
1. Etar Veliko Tarnovo3295128:11+17
2. Septemvri Sofia3194222:9+13
3. Vitosha Bistritsa2776218:9+9
4. Sozopol2675314:8+6
5. Pomorie2473521:20+1
6. CSKA-Sofia II Sofia2473526:21+5
7. Nesebar2372620:22-2
8. Botev Vratza2156418:14+4
9. Spartak Pleven2062725:24+1
10.Ludogorets II Razgrad1853717:18-1
11.Lokomotiv 1929 Sofia1846516:18-2
12.Botev Galabovo1745614:17-3
13.Tsarsko Selo 2015 Sof1543820:24-4
14.Oboriste Panagyuriste1543814:24-10
15.Bansko1226714:26-12
16.Levski Karlovo6201311:33-22

Round Robin 2

datetimeteam 1scoreteam 2HTatt.
Round 16
Sun 04.12.1613:00Botev Vratza2-2Nesebar1-0
Sun 04.12.1614:00Pomorie5-1Oboriste Panagyuriste4-0
Sun 04.12.1614:00Lokomotiv 1929 Sofia6-0Levski Karlovo3-0
Sun 04.12.1614:00Etar Veliko Tarnovo2-0Bansko1-0
Sun 04.12.1614:00Botev Galabovo0-1Tsarsko Selo 2015 Sof0-1
Mon 05.12.1614:00Septemvri Sofia3-3Spartak Pleven1-2
Mon 05.12.1614:00CSKA-Sofia II Sofia0-1Sozopol0-160
Mon 15.12.1614:00Ludogorets II Razgrad0-1Vitosha Bistritsa0-0
Round 17
Fri 09.12.1614:00Bansko1-3Botev Vratza0-2
Sat 10.12.1614:00Nesebar1-1Botev Galabovo
Sat 10.12.1614:00Levski Karlovo2-0Etar Veliko Tarnovo
Sat 10.12.1614:00Oboriste Panagyuriste2-1Lokomotiv 1929 Sofia
Sat 10.12.1614:00Spartak Pleven0-1Pomorie
Sun 11.12.1612:30Sozopol3-0Vitosha Bistritsa
Sun 11.12.1614:00Septemvri Sofia2-1Ludogorets II Razgrad
Mon 12.12.1614:00Tsarsko Selo 2015 Sof4-2CSKA-Sofia II Sofia2-0
Winter break
Round 18
Sat 25.02.1714:00Vitosha Bistritsa2-1Tsarsko Selo 2015 Sof1-0
Sat 25.02.1714:00Lokomotiv 1929 Sofia1-0Spartak Pleven1-0
Sat 25.02.1714:00Etar Veliko Tarnovo0-0Oboriste Panagyuriste0-0
Sat 25.02.1714:00Botev Vratza2-1Levski Karlovo2-0
Sat 25.02.1714:00Botev Galabovo1-0Bansko1-0
Sat 26.02.1714:00CSKA-Sofia II Sofia2-0Nesebar1-0
Mon 27.02.1717:30Pomorie1-2Septemvri Sofia1-1380
Wed 15.03.1715:30Ludogorets II Razgrad2-0Sozopol0-080
Round 19
Fri 03.03.1715:30Nesebar1-0Vitosha Bistritsa0-0230
Sun 05.03.1715:30Tsarsko Selo 2015 Sof1-0Sozopol
Sun 05.03.1715:30Bansko2-1CSKA-Sofia II Sofia
Sun 05.03.1715:30Levski Karlovo0-1Botev Galabovo
Sun 05.03.1715:30Oboriste Panagyuriste1-0Botev Vratza
Sun 05.03.1715:30Spartak Pleven1-2Etar Veliko Tarnovo
Sun 05.03.1715:30Septemvri Sofia1-1Lokomotiv 1929 Sofia
Mon 06.03.1715:30Pomorie0-1Ludogorets II Razgrad0-1
Round 20
Sat 11.03.1712:30Etar Veliko Tarnovo2-1Septemvri Sofia1-1860
Sat 11.03.1715:30Vitosha Bistritsa4-1Bansko4-1130
Sat 11.03.1715:30Sozopol3-3Nesebar1-2450
Sat 11.03.1715:30Lokomotiv 1929 Sofia3-0Pomorie1-0400
Sat 11.03.1715:30Botev Vratza1-1Spartak Pleven0-0120
Sun 12.03.1715:30CSKA-Sofia II Sofia1-1Levski Karlovo0-1120
Mon 13.03.1715:30Ludogorets II Razgrad2-1Tsarsko Selo 2015 Sof0-150
Mon 13.03.1715:30Botev Galabovo1-0Oboriste Panagyuriste0-0350
Round 21
Wed 15.03.1714:00Septemvri Sofia1-1Botev Vratza1-1150
Sat 18.03.1715:30Nesebar2-1Tsarsko Selo 2015 Sof1-0130
Sat 18.03.1715:40Levski Karlovo1-4Vitosha Bistritsa0-2130
Sat 18.03.1716:00Spartak Pleven3-1Botev Galabovo1-1300
Sun 19.03.1715:30Oboriste Panagyuriste3-1CSKA-Sofia II Sofia1-1330
Sun 19.03.1715:30Lokomotiv 1929 Sofia1-0Ludogorets II Razgrad0-0500
Mon 20.03.1715:30Bansko0-2Sozopol0-140
Mon 20.03.1716:00Pomorie2-0Etar Veliko Tarnovo1-0450
Round 22
Sat 01.04.1717:00Tsarsko Selo 2015 Sof4-0Bansko2-0130
Sat 01.04.1717:00Etar Veliko Tarnovo3-1Lokomotiv 1929 Sofia1-0900
Sat 01.04.1717:00Botev Vratza2-1Pomorie1-0330
Sat 01.04.1717:00Botev Galabovo0-5Septemvri Sofia0-2350
Sat 01.04.1718:00Sozopol4-0Levski Karlovo3-0450
Sun 02.04.1717:00Vitosha Bistritsa2-0Oboriste Panagyuriste1-0220
Sun 02.04.1717:00CSKA-Sofia II Sofia1-1Spartak Pleven0-0180
Mon 03.04.1717:00Ludogorets II Razgrad3-0Nesebar2-080
Round 23
Sat 08.04.1717:00Oboriste Panagyuriste2-0Sozopol0-0400
Sat 08.04.1717:00Spartak Pleven0-0Vitosha Bistritsa0-0150
Sat 08.04.1717:00Pomorie1-0Botev Galabovo0-0180
Sun 08.04.1717:00Septemvri Sofia2-1CSKA-Sofia II Sofia1-0250
Sun 08.04.1717:00Levski Karlovo1-3Tsarsko Selo 2015 Sof0-2160
Mon 10.04.1717:00Bansko2-0Nesebar1-080
Mon 10.04.1717:00Lokomotiv 1929 Sofia2-0Botev Vratza2-0450
Mon 10.04.1717:00Etar Veliko Tarnovo3-0Ludogorets II Razgrad2-0500
Round 24
Thu 13.04.1714:00Ludogorets II Razgrad4-1Bansko0-070
Fri 15.04.1717:00Sozopol3-1Spartak Pleven1-0300
Fri 15.04.1717:00Tsarsko Selo 2015 Sof3-0Oboriste Panagyuriste2-0100
Fri 15.04.1717:00Nesebar4-0Levski Karlovo1-080
Fri 15.04.1717:00Botev Vratza3-3Etar Veliko Tarnovo1-1600
Fri 15.04.1717:00Botev Galabovo2-1Lokomotiv 1929 Sofia1-0550
Fri 15.04.1717:00CSKA-Sofia II Sofia0-1Pomorie0-0180
Mon 17.04.1715:30Vitosha Bistritsa2-1Septemvri Sofia2-0250
Round 25
Sat 22.04.1717:00Levski Karlovo2-0Bansko1-0130
Sat 22.04.1717:00Oboriste Panagyuriste0-0Nesebar0-0450
Sat 22.04.1717:00Spartak Pleven1-3Tsarsko Selo 2015 Sof0-2400
Sat 22.04.1717:00Pomorie1-0Vitosha Bistritsa1-0350
Sat 22.04.1717:00Etar Veliko Tarnovo2-1Botev Galabovo1-0900
Sat 22.04.1717:00Botev Vratza0-0Ludogorets II Razgrad0-0150
Sun 23.04.1717:00Lokomotiv 1929 Sofia2-2CSKA-Sofia II Sofia0-0250
Mon 24.04.1717:30Septemvri Sofia2-1Sozopol1-080
Round 26
Sat 29.04.1717:00Vitosha Bistritsa0-2Lokomotiv 1929 Sofia0-2320
Sat 29.04.1717:00Tsarsko Selo 2015 Sof1-1Septemvri Sofia0-1130
Sat 29.04.1717:00Nesebar3-1Spartak Pleven2-0180
Sat 29.04.1717:00Bansko0-0Oboriste Panagyuriste0-0200
Sat 29.04.1717:00Botev Galabovo1-3Botev Vratza0-3400
Sat 29.04.1717:00CSKA-Sofia II Sofia2-3Etar Veliko Tarnovo1-1200
Sun 30.04.1718:00Sozopol0-0Pomorie0-0650
Tue 02.05.1717:00Ludogorets II Razgrad2-1Levski Karlovo2-0180
Round 27
Sat 06.05.1718:00Oboriste Panagyuriste4-0Levski Karlovo1-0350
Sat 06.05.1718:00Spartak Pleven1-3Bansko0-2200
Sat 06.05.1718:00Septemvri Sofia4-0Nesebar3-0180
Sat 06.05.1718:00Pomorie1-1Tsarsko Selo 2015 Sof0-0150
Sat 06.05.1718:00Lokomotiv 1929 Sofia3-1Sozopol1-0160
Sat 06.05.1718:00Botev Galabovo2-0Ludogorets II Razgrad0-0280
Mon 08.05.1717:30Etar Veliko Tarnovo1-0Vitosha Bistritsa0-0540
Mon 08.05.1718:00Botev Vratza3-2CSKA-Sofia II Sofia0-1550
Round 28
Sat 13.05.1718:00Ludogorets II Razgrad1-1Oboriste Panagyuriste1-0
Sat 13.05.1718:00Tsarsko Selo 2015 Sof3-0Lokomotiv 1929 Sofia3-0
Sat 13.05.1718:00Nesebar0-1Pomorie0-1
Sat 13.05.1718:00Bansko0-1Septemvri Sofia0-1
Sat 13.05.1718:00Levski Karlovo2-3Spartak Pleven0-1
Sun 14.05.1718:00Sozopol1-1Etar Veliko Tarnovo1-0
Sun 14.05.1718:00Vitosha Bistritsa2-1Botev Vratza0-1190
Sun 14.05.1718:00CSKA-Sofia II Sofia2-1Botev Galabovo1-080
Round 29
Fri 19.05.1717:30Etar Veliko Tarnovo0-0Tsarsko Selo 2015 Sof0-02,370
Sun 21.05.1718:00Spartak Pleven1-0Oboriste Panagyuriste0-0
Sun 21.05.1718:00Septemvri Sofia4-1Levski Karlovo2-1
Sun 21.05.1718:00Pomorie0-1Bansko0-0
Sun 21.05.1718:00Lokomotiv 1929 Sofia3-1Nesebar1-1
Sun 21.05.1718:00Botev Vratza0-2Sozopol0-1
Sun 21.05.1718:00Botev Galabovo0-0Vitosha Bistritsa0-0
Sun 21.05.1718:00CSKA-Sofia II Sofia0-2Ludogorets II Razgrad0-1
Round 30
Sat 27.05.1717:30Ludogorets II Razgrad3-2Spartak Pleven2-1
Sat 27.05.1717:30Vitosha Bistritsa2-1CSKA-Sofia II Sofia0-1
Sat 27.05.1717:30Sozopol3-2Botev Galabovo
Sat 27.05.1717:30Tsarsko Selo 2015 Sof5-3Botev Vratza2-1
Sat 27.05.1717:30Nesebar2-2Etar Veliko Tarnovo1-1
Sat 27.05.1717:30Bansko1-4Lokomotiv 1929 Sofia
Sat 27.05.1717:30Levski Karlovo1-0Pomorie
Sat 27.05.1717:30Oboriste Panagyuriste2-0Septemvri Sofia
Todor 66.com
Football Archive
Bulgaria Football index
B Grupa index
United B Grupa
Vtora Liga 2020-2021
Vtora Liga 2019-2020
Vtora Liga 2018-2019
Vtora Liga 2017-2018
Vtora Liga 2016-2017
2015-20162014-2015
2013-20142012-2013
West and East Groups
West 2011-2012East 2011-2012
West 2010-2011East 2010-2011
West 2009-2010East 2009-2010
West 2008-2009East 2008-2009
West 2007-2008East 2007-2008
West 2006-2007East 2006-2007
West 2005-2006East 2005-2006
United B Grupa
2004-20052003-2004
2002-20032001-2002
2000-20011999-2000
1998-19991997-1998
1996-19971995-1996
North and South Groups
North 1995South 1995
North 1994South 1994
United B Grupa
1992-1993
1991-19921990-1991
1989-19901988-1989
1987-19881986-1987
1985-19861984-1985
North and South Groups
North 1984South 1984
North 1983South 1983
North 1982South 1982
North 1981South 1981
North 1980South 1980
North 1979South 1979
North 1978South 1978
North 1977South 1977
North 1976South 1976
North 1975South 1975
North 1974South 1974
North 1973South 1973
North 1972South 1972
North 1971South 1971
North 1970South 1970
North 1968South 1968
North 1967South 1967
North 1966South 1966
North 1965South 1965
North 1964South 1964
North 1963South 1963
United B Grupa
B Grupa 1961-1962
B Grupa 1960-1961
B Grupa 1959-1960
North and South Groups
North 1959South 1959
North 1958South 1958
North 1957South 1957
Regional Groups
Play-Off 1956Sofia 1956
NorthWest 1956NorthCenter 1956
NorthEast 1956SouthWest 1956
SouthCenter 1956SouthEast 1956
Play-Off 1955Sofia 1955
NorthWest 1955NorthEast 1955
SouthWest 1955SouthEast 1955
Play-Off 1954Sofia 1954
NorthWest 1954NorthEast 1954
SouthWest 1954SouthEast 1954
Sofia 1953
NorthWest 1953NorthEast 1953
SouthWest 1953SouthEast 1953
United B Grupa
B Grupa 1952
B Grupa 1951
North and South Groups
North 1950South 1950
1949-1950
1948-19491949 Interzonal
1949 NorthWest1949 NorthEast
1949 SouthEast1949 SouthCenter
1949 SouthWest1949 Sofia
1940 II
1939 II
1938 II
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 1 Feb 2021
Facebook Todor Krastev

Quantcast