Football Bulgaria South B RFG 1958/1959 - Winner Septemvri Sofia
Final Rankingpwdlgfga
1. Septemvri Sofia47215453:19
2. Marek St. Dimitrov42186672:33
3. Lokomotiv Plovdiv39175661:25
4. Rakovski Dimitrovgrad351551038:31
5. Botev Blagoevgrad351551049:42
6. Akademik Sofia341461041:28
7. Arda Kurdjali341461038:28
8. General Zaimov Sliven311191039:29
9. Cherveno Zname Radomir311271143:38
10.Botev Burgas311351245:42
11.Rilski Sportist Samokov311351242:45
12.Minyor Brejani24881428:57
13.Yavorov Chirpan22941734:44
14.Benkovski Pazardjik22861632:47
15.Lokomotiv St. Zagora16722129:65
16.D. Kanev Haskovo6142512:83
index Bulgarian Football 1958-1959
Septemvri Sofia promoted to A RFG 1960.
Teams from 2nd to 8th to new formed united B RFG 1960.
Rest went to new formed Zones.
Before the start of second half Lokomotiv Stara Zagora merged with Botev Stara Zagora.
TeamBoteMinyBenkD. KLokoCherGeneAkadYavoLokoArdaBoteRilsMareRakoSept
Botev Blagoevgrad---0:03:02:02:12:01:11:12:0 3:- 2:0 2:1 1:0 2:1 2:0 2:0
Minyor Brejani 2:2--- 2:14:0 0:02:0 1:00:2 1:12:2 0:01:0 1:21:2 1:00:1
Benkovski Pazardjik 2:04:0--- 5:02:0 0:21:1 0:01:0 3:-1:3 1:12:4 2:31:0 1:2
D. Kanev Haskovo 1:4 0:0-:3--- 0:11:2 0:11:1 0:11:1 1:30:0 0:10:1 0:10:2
Lokomotiv Plovdiv 5:110:0 4:06:0--- 3:02:1 2:23:0 3:-2:0 1:32:1 1:12:0 1:1
Cherveno Zname Radomir 1:0 4:01:1 4:01:0--- 3:21:2 3:02:1 3:02:1 2:21:3 0:12:2
General Zaimov Sliven 4:23:1 0:03:1 0:11:0--- 0:01:1 3:-3:0 2:23:0 0:14:0 1:3
Akademik Sofia 3:1 1:04:0 6:01:3 3:10:1--- 2:11:0 0:13:2 0:20:2 0:20:1
Yavorov Chirpan 1:24:2 4:04:1 1:22:0 0:10:1--- 3:-1:0 1:12:1 1:23:0 0:3
Lokomotiv St. Zagora1:2 -:32:0 -:31:2 -:33:0 -:33:1--- -:33:0 -:33:2 -:34:1
Arda Kurdjali4:10:1 2:03:0 2:10:0 1:10:0 3:01:0--- 4:00:1 1:00:0 1:2
Botev Burgas1:0 2:11:0 6:00:1 3:21:0 3:02:0 3:-3:0--- 5:12:1 0:00:1
Rilski Sportist Samokov3:21:1 4:02:1 2:11:1 0:00:2 2:02:3 0:12:0--- 3:31:0 0:2
Marek St. Dimitrov5:2 8:01:1 6:01:1 1:12:1 2:12:1 3:-2:1 9:14:0--- 2:31:0
Rakovski Dimitrovgrad2:14:1 2:04:1 1:01:1 1:10:2 3:13:2 0:12:1 3:11:1--- 1:0
Septemvri Sofia2:2 3:01:0 6:01:0 3:01:0 1:00:0 3:-3:3 2:03:- 2:01:0---
datetimeteam 1scoreteam 2HT
Round 1
09.08--:--Septemvri Sofia1-0Benkovski Pazardjik
10.08--:--Botev Blagoevgrad0-0Minyor Brejani
10.08--:--Lokomotiv St. Zagora3-1Yavorov Chirpan
10.08--:--Arda Kurdjali0-0Akademik Sofia
10.08--:--Botev Burgas1-0General Zaimov Sliven
10.08--:--Rilski Sportist Samok1-1Cherveno Zname Radomi
10.08--:--Marek St. Dimitrov1-1Lokomotiv Plovdiv
10.08--:--Rakovski Dimitrovgrad4-1D. Kanev Haskovo
Round 2
15.08--:--Akademik Sofia3-2Botev Burgas
17.08--:--Benkovski Pazardjik4-0Minyor Brejani
17.08--:--D. Kanev Haskovo0-2Septemvri Sofia
17.08--:--Lokomotiv Plovdiv2-0Rakovski Dimitrovgrad
17.08--:--Cherveno Zname Radomi1-3Marek St. Dimitrov
17.08--:--General Zaimov Sliven3-0Rilski Sportist Samok
17.08--:--Yavorov Chirpan1-0Arda Kurdjali
17.08--:--Lokomotiv St. Zagora1-2Botev Blagoevgrad
Round 3
24.08--:--Minyor Brejani4-0D. Kanev Haskovo
24.08--:--Arda Kurdjali1-0Lokomotiv St. Zagora
24.08--:--Botev Burgas2-0Yavorov Chirpan
24.08--:--Rilski Sportist Samok0-2Akademik Sofia
24.08--:--Marek St. Dimitrov2-1General Zaimov Sliven
24.08--:--Rakovski Dimitrovgrad1-1Cherveno Zname Radomi
24.08--:--Septemvri Sofia1-0Lokomotiv Plovdiv
27.08--:--Botev Blagoevgrad3-0Benkovski Pazardjik
Round 4
30.08--:--Lokomotiv Plovdiv10-0Minyor Brejani
30.08--:--Lokomotiv St. Zagora3-0Botev Burgas
31.08--:--D. Kanev Haskovo3-0Benkovski Pazardjik
31.08--:--Cherveno Zname Radomi2-2Septemvri Sofia
31.08--:--General Zaimov Sliven4-0Rakovski Dimitrovgrad
31.08--:--Akademik Sofia0-2Marek St. Dimitrov
31.08--:--Yavorov Chirpan2-1Rilski Sportist Samok
31.08--:--Arda Kurdjali4-1Botev Blagoevgrad
Round 5
06.09--:--Septemvri Sofia1-0General Zaimov Sliven
07.09--:--Botev Blagoevgrad2-0D. Kanev Haskovo
07.09--:--Minyor Brejani2-0Cherveno Zname Radomi
07.09--:--Benkovski Pazardjik2-0Lokomotiv Plovdiv
07.09--:--Botev Burgas3-0Arda Kurdjali
07.09--:--Rilski Sportist Samok2-3Lokomotiv St. Zagora
07.09--:--Marek St. Dimitrov2-1Yavorov Chirpan
07.09--:--Rakovski Dimitrovgrad0-2Akademik Sofia
Round 6
13.09--:--Lokomotiv Plovdiv6-0D. Kanev Haskovo
14.09--:--Cherveno Zname Radomi1-1Benkovski Pazardjik
14.09--:--General Zaimov Sliven3-1Minyor Brejani
14.09--:--Akademik Sofia0-1Septemvri Sofia
14.09--:--Yavorov Chirpan3-0Rakovski Dimitrovgrad
14.09--:--Lokomotiv St. Zagora3-2Marek St. Dimitrov
14.09--:--Arda Kurdjali0-1Rilski Sportist Samok
14.09--:--Botev Burgas1-0Botev Blagoevgrad
Round 7
28.09--:--Botev Blagoevgrad2-1Lokomotiv Plovdiv
28.09--:--Minyor Brejani0-2Akademik Sofia
28.09--:--Benkovski Pazardjik1-1General Zaimov Sliven
28.09--:--D. Kanev Haskovo1-2Cherveno Zname Radomi
28.09--:--Rilski Sportist Samok2-0Botev Burgas
28.09--:--Marek St. Dimitrov2-1Arda Kurdjali
28.09--:--Rakovski Dimitrovgrad3-2Lokomotiv St. Zagora
28.09--:--Septemvri Sofia0-0Yavorov Chirpan
Round 8
05.10--:--Cherveno Zname Radomi1-0Lokomotiv Plovdiv
05.10--:--General Zaimov Sliven3-1D. Kanev Haskovo
05.10--:--Akademik Sofia4-0Benkovski Pazardjik
05.10--:--Yavorov Chirpan4-2Minyor Brejani
05.10--:--Arda Kurdjali0-0Rakovski Dimitrovgrad
05.10--:--Botev Burgas2-1Marek St. Dimitrov
05.10--:--Rilski Sportist Samok3-2Botev Blagoevgrad
12.10--:--Botev Blagoevgrad2-0Cherveno Zname Radomi
Round 9
12.10--:--Minyor Brejani2-2Lokomotiv St. Zagora
12.10--:--Benkovski Pazardjik1-0Yavorov Chirpan
12.10--:--D. Kanev Haskovo1-1Akademik Sofia
12.10--:--Lokomotiv Plovdiv2-1General Zaimov Sliven
12.10--:--Marek St. Dimitrov4-0Rilski Sportist Samok
12.10--:--Rakovski Dimitrovgrad2-1Botev Burgas
12.10--:--Septemvri Sofia3-3Arda Kurdjali
19.10--:--General Zaimov Sliven1-0Cherveno Zname Radomi
Round 10
19.10--:--Akademik Sofia1-3Lokomotiv Plovdiv
19.10--:--Yavorov Chirpan4-1D. Kanev Haskovo
19.10--:--Lokomotiv St. Zagora2-0Benkovski Pazardjik
19.10--:--Arda Kurdjali0-1Minyor Brejani
19.10--:--Botev Burgas0-1Septemvri Sofia
19.10--:--Rilski Sportist Samok1-0Rakovski Dimitrovgrad
19.10--:--Marek St. Dimitrov5-2Botev Blagoevgrad
26.10--:--Lokomotiv St. Zagora4-1Septemvri Sofia
Round 11
02.11--:--Botev Blagoevgrad1-1General Zaimov Sliven
02.11--:--Minyor Brejani1-0Botev Burgas
02.11--:--Benkovski Pazardjik1-3Arda Kurdjali
02.11--:--D. Kanev Haskovo1-1Lokomotiv St. Zagora
02.11--:--Lokomotiv Plovdiv3-0Yavorov Chirpan
02.11--:--Cherveno Zname Radomi1-2Akademik Sofia
02.11--:--Rakovski Dimitrovgrad1-1Marek St. Dimitrov
02.11--:--Septemvri Sofia3-0Rilski Sportist Samok
Round 12
09.11--:--Akademik Sofia0-1General Zaimov Sliven
09.11--:--Yavorov Chirpan2-0Cherveno Zname Radomi
09.11--:--Lokomotiv St. Zagora1-2Lokomotiv Plovdiv
09.11--:--Arda Kurdjali3-0D. Kanev Haskovo
09.11--:--Botev Burgas1-0Benkovski Pazardjik
09.11--:--Rilski Sportist Samok1-1Minyor Brejani
09.11--:--Marek St. Dimitrov1-0Septemvri Sofia
09.11--:--Rakovski Dimitrovgrad2-1Botev Blagoevgrad
Round 13
16.11--:--Botev Blagoevgrad1-1Akademik Sofia
16.11--:--Minyor Brejani1-2Marek St. Dimitrov
16.11--:--Benkovski Pazardjik2-4Rilski Sportist Samok
16.11--:--D. Kanev Haskovo0-0Botev Burgas
16.11--:--Lokomotiv Plovdiv2-0Arda Kurdjali
16.11--:--Cherveno Zname Radomi2-1Lokomotiv St. Zagora
16.11--:--General Zaimov Sliven1-1Yavorov Chirpan
16.11--:--Septemvri Sofia1-0Rakovski Dimitrovgrad
Round 14
23.11--:--Yavorov Chirpan0-1Akademik Sofia
23.11--:--Lokomotiv St. Zagora3-0General Zaimov Sliven
23.11--:--Arda Kurdjali0-0Cherveno Zname Radomi
23.11--:--Botev Burgas0-1Lokomotiv Plovdiv
23.11--:--Rilski Sportist Samok2-1D. Kanev Haskovo
23.11--:--Marek St. Dimitrov1-1Benkovski Pazardjik
23.11--:--Rakovski Dimitrovgrad4-1Minyor Brejani
23.11--:--Septemvri Sofia2-2Botev Blagoevgrad
Round 15
30.11--:--Botev Blagoevgrad2-0Yavorov Chirpan
30.11--:--Minyor Brejani0-1Septemvri Sofia
30.11--:--Benkovski Pazardjik1-0Rakovski Dimitrovgrad
30.11--:--D. Kanev Haskovo0-1Marek St. Dimitrov
30.11--:--Lokomotiv Plovdiv2-1Rilski Sportist Samok
30.11--:--Cherveno Zname Radomi2-1Botev Burgas
30.11--:--General Zaimov Sliven3-0Arda Kurdjali
30.11--:--Akademik Sofia1-0Lokomotiv St. Zagora
On 19.03.1959 Lokomotiv Stara Zagora merged with Botev Stara Zagora to form Beroe Stara Zagora playing in A RFG. All games of Lokomotiv Stara Zagora were awarded alkovers.
Round 16
22.03--:--Minyor Brejani2-2Botev Blagoevgrad1-1
22.03--:--Benkovski Pazardjik1-2Septemvri Sofia0-1
22.03--:--D. Kanev Haskovo0-1Rakovski Dimitrovgrad0-0
22.03--:--Lokomotiv Plovdiv1-1Marek St. Dimitrov1-1
22.03--:--Cherveno Zname Radomi2-2Rilski Sportist Samok2-2
22.03--:--General Zaimov Sliven2-2Botev Burgas1-1
22.03--:--Akademik Sofia0-1Arda Kurdjali0-1
22.03--:--Yavorov Chirpan0-3Lokomotiv St. Zagora
Round 17
29.03--:--Minyor Brejani2-1Benkovski Pazardjik1-0
29.03--:--Arda Kurdjali3-0Yavorov Chirpan0-0
29.03--:--Botev Burgas3-0Akademik Sofia2-0
29.03--:--Rilski Sportist Samok0-0General Zaimov Sliven0-0
29.03--:--Marek St. Dimitrov1-1Cherveno Zname Radomi
29.03--:--Rakovski Dimitrovgrad1-0Lokomotiv Plovdiv1-0
29.03--:--Septemvri Sofia6-0D. Kanev Haskovo
29.03--:--Botev Blagoevgrad3-0Lokomotiv St. Zagora
Round 18
--.04--:--Lokomotiv Plovdiv1-1Septemvri Sofia
05.0416:00Benkovski Pazardjik2-0Botev Blagoevgrad
05.04--:--D. Kanev Haskovo0-0Minyor Brejani0-0
05.04--:--Cherveno Zname Radomi0-1Rakovski Dimitrovgrad
05.04--:--General Zaimov Sliven0-1Marek St. Dimitrov
05.04--:--Akademik Sofia0-2Rilski Sportist Samok
05.04--:--Yavorov Chirpan1-1Botev Burgas
05.04--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Arda Kurdjali
Round 19
12.04--:--Botev Blagoevgrad2-0Arda Kurdjali2-0
12.04--:--Minyor Brejani0-0Lokomotiv Plovdiv0-0
12.04--:--Benkovski Pazardjik5-0D. Kanev Haskovo2-0
12.04--:--Rilski Sportist Samok2-0Yavorov Chirpan0-0
12.04--:--Marek St. Dimitrov2-1Akademik Sofia1-1
12.04--:--Rakovski Dimitrovgrad1-1General Zaimov Sliven0-1
12.04--:--Botev Burgas3-0Lokomotiv St. Zagora
13.0412:00Septemvri Sofia3-0Cherveno Zname Radomi
Round 20
18.0416:00Lokomotiv Plovdiv4-0Benkovski Pazardjik2-0
19.04--:--Akademik Sofia0-2Rakovski Dimitrovgrad
19.0416:00D. Kanev Haskovo1-4Botev Blagoevgrad
19.0416:00Cherveno Zname Radomi4-0Minyor Brejani2-0
19.0416:00General Zaimov Sliven1-3Septemvri Sofia0-0
19.0416:00Yavorov Chirpan1-2Marek St. Dimitrov1-0
19.0416:00Arda Kurdjali4-0Botev Burgas0-0
19.04--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Rilski Sportist Samok
Round 21
26.0410:00Septemvri Sofia1-0Akademik Sofia0-0
26.0416:00Botev Blagoevgrad2-1Botev Burgas1-0
26.0416:00Minyor Brejani1-0General Zaimov Sliven1-0
26.0416:00Benkovski Pazardjik0-2Cherveno Zname Radomi0-2
26.0416:00D. Kanev Haskovo0-1Lokomotiv Plovdiv0-0
26.0416:00Rilski Sportist Samok0-1Arda Kurdjali0-1
26.0416:00Rakovski Dimitrovgrad3-1Yavorov Chirpan2-1
26.04--:--Marek St. Dimitrov3-0Lokomotiv St. Zagora
Round 22
03.0517:00Lokomotiv Plovdiv5-1Botev Blagoevgrad1-0
03.0517:00Cherveno Zname Radomi4-0D. Kanev Haskovo2-0
03.0517:00General Zaimov Sliven0-0Benkovski Pazardjik0-0
03.0517:00Akademik Sofia1-0Minyor Brejani
03.0517:00Yavorov Chirpan0-3Septemvri Sofia0-1
03.0517:00Arda Kurdjali1-0Marek St. Dimitrov0-0
03.0517:00Botev Burgas5-1Rilski Sportist Samok2-0
03.05--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Rakovski Dimitrovgrad
Round 23
10.0517:00Botev Blagoevgrad1-0Rilski Sportist Samok0-0
10.0517:00Minyor Brejani1-1Yavorov Chirpan
10.0517:00Benkovski Pazardjik0-0Akademik Sofia0-0
10.0517:00D. Kanev Haskovo0-1General Zaimov Sliven0-0
10.0517:00Lokomotiv Plovdiv3-0Cherveno Zname Radomi2-0
10.0517:00Marek St. Dimitrov9-1Botev Burgas4-1
10.0517:00Rakovski Dimitrovgrad0-1Arda Kurdjali0-1
10.05--:--Septemvri Sofia3-0Lokomotiv St. Zagora
Round 24
17.0510:00Akademik Sofia6-0D. Kanev Haskovo
17.0517:00Cherveno Zname Radomi1-0Botev Blagoevgrad1-0
17.0517:00General Zaimov Sliven0-1Lokomotiv Plovdiv0-0
17.0517:00Yavorov Chirpan4-0Benkovski Pazardjik3-0
17.0517:00Arda Kurdjali1-2Septemvri Sofia0-1
17.0517:00Botev Burgas0-0Rakovski Dimitrovgrad0-0
17.0517:00Rilski Sportist Samok3-3Marek St. Dimitrov1-1
17.05--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Minyor Brejani
Round 25
23.05--:--Septemvri Sofia2-0Botev Burgas
24.0517:00Botev Blagoevgrad2-1Marek St. Dimitrov
24.0517:00Minyor Brejani0-0Arda Kurdjali0-0
24.0517:00Lokomotiv Plovdiv2-2Akademik Sofia
24.0517:00Rakovski Dimitrovgrad3-1Rilski Sportist Samok
24.0517:00Cherveno Zname Radomi3-2General Zaimov Sliven1-1
24.05--:--Benkovski Pazardjik3-0Lokomotiv St. Zagora
05.07--:--D. Kanev Haskovo0-1Yavorov Chirpan0-1
Round 26
30.05--:--Akademik Sofia3-1Cherveno Zname Radomi
31.0517:00General Zaimov Sliven4-2Botev Blagoevgrad0-0
31.0517:00Yavorov Chirpan1-2Lokomotiv Plovdiv0-1
31.0517:00Arda Kurdjali2-0Benkovski Pazardjik1-0
31.0517:00Botev Burgas2-1Minyor Brejani1-0
31.0517:00Rilski Sportist Samok0-2Septemvri Sofia0-0
31.0517:00Marek St. Dimitrov2-3Rakovski Dimitrovgrad2-0
31.05--:--Lokomotiv St. Zagora0-3D. Kanev Haskovo
Round 27
06.06--:--Lokomotiv Plovdiv3-0Lokomotiv St. Zagora
07.06--:--Botev Blagoevgrad2-0Rakovski Dimitrovgrad0-0
07.06--:--Minyor Brejani1-2Rilski Sportist Samok
07.06--:--Benkovski Pazardjik1-1Botev Burgas0-1
07.06--:--D. Kanev Haskovo1-3Arda Kurdjali1-1
07.06--:--Cherveno Zname Radomi3-0Yavorov Chirpan1-0
interrupted after 83' after group protest of Yavorov's players.
07.06--:--General Zaimov Sliven0-0Akademik Sofia0-0
08.0607.06Septemvri Sofia2-0Marek St. Dimitrov1-0
Round 28
14.06--:--Akademik Sofia3-1Botev Blagoevgrad
14.06--:--Yavorov Chirpan0-1General Zaimov Sliven
14.06--:--Arda Kurdjali2-1Lokomotiv Plovdiv
14.06--:--Botev Burgas6-0D. Kanev Haskovo
14.06--:--Rilski Sportist Samok4-0Benkovski Pazardjik
14.06--:--Marek St. Dimitrov8-0Minyor Brejani
14.06--:--Rakovski Dimitrovgrad1-0Septemvri Sofia
14.06--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Cherveno Zname Radomi
Round 29
20.06--:--Akademik Sofia2-1Yavorov Chirpan2-1
21.06--:--Botev Blagoevgrad2-0Septemvri Sofia0-0
21.06--:--Minyor Brejani1-0Rakovski Dimitrovgrad0-0
21.06--:--Benkovski Pazardjik2-3Marek St. Dimitrov1-3
21.06--:--D. Kanev Haskovo0-1Rilski Sportist Samok0-1
21.06--:--Lokomotiv Plovdiv1-3Botev Burgas0-1
21.06--:--Cherveno Zname Radomi3-0Arda Kurdjali2-0
21.06--:--General Zaimov Sliven3-0Lokomotiv St. Zagora
Round 30
28.06--:--Yavorov Chirpan1-2Botev Blagoevgrad
28.06--:--Arda Kurdjali1-1General Zaimov Sliven0-0
28.06--:--Botev Burgas3-2Cherveno Zname Radomi2-0
28.06--:--Rilski Sportist Samok2-1Lokomotiv Plovdiv0-1
28.06--:--Marek St. Dimitrov6-0D. Kanev Haskovo3-0
28.06--:--Rakovski Dimitrovgrad2-0Benkovski Pazardjik2-0
28.06--:--Septemvri Sofia3-0Minyor Brejani2-0
28.06--:--Lokomotiv St. Zagora0-3Akademik Sofia
Todor 66.com
Football Archive
Bulgaria Football index
B Grupa index
United B Grupa
Vtora Liga 2020-2021
Vtora Liga 2019-2020
Vtora Liga 2018-2019
Vtora Liga 2017-2018
Vtora Liga 2016-2017
2015-20162014-2015
2013-20142012-2013
West and East Groups
West 2011-2012East 2011-2012
West 2010-2011East 2010-2011
West 2009-2010East 2009-2010
West 2008-2009East 2008-2009
West 2007-2008East 2007-2008
West 2006-2007East 2006-2007
West 2005-2006East 2005-2006
United B Grupa
2004-20052003-2004
2002-20032001-2002
2000-20011999-2000
1998-19991997-1998
1996-19971995-1996
North and South Groups
North 1995South 1995
North 1994South 1994
United B Grupa
1992-1993
1991-19921990-1991
1989-19901988-1989
1987-19881986-1987
1985-19861984-1985
North and South Groups
North 1984South 1984
North 1983South 1983
North 1982South 1982
North 1981South 1981
North 1980South 1980
North 1979South 1979
North 1978South 1978
North 1977South 1977
North 1976South 1976
North 1975South 1975
North 1974South 1974
North 1973South 1973
North 1972South 1972
North 1971South 1971
North 1970South 1970
North 1968South 1968
North 1967South 1967
North 1966South 1966
North 1965South 1965
North 1964South 1964
North 1963South 1963
United B Grupa
B Grupa 1961-1962
B Grupa 1960-1961
B Grupa 1959-1960
North and South Groups
North 1959South 1959
North 1958South 1958
North 1957South 1957
Regional Groups
Play-Off 1956Sofia 1956
NorthWest 1956NorthCenter 1956
NorthEast 1956SouthWest 1956
SouthCenter 1956SouthEast 1956
Play-Off 1955Sofia 1955
NorthWest 1955NorthEast 1955
SouthWest 1955SouthEast 1955
Play-Off 1954Sofia 1954
NorthWest 1954NorthEast 1954
SouthWest 1954SouthEast 1954
Sofia 1953
NorthWest 1953NorthEast 1953
SouthWest 1953SouthEast 1953
United B Grupa
B Grupa 1952
B Grupa 1951
North and South Groups
North 1950South 1950
1949-1950
1948-19491949 Interzonal
1949 NorthWest1949 NorthEast
1949 SouthEast1949 SouthCenter
1949 SouthWest1949 Sofia
1940 II
1939 II
1938 II
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 1 Feb 2021
Facebook Todor Krastev

Quantcast