Football Bulgaria West B Grupa (Level II) 2010/2011 - Winner Botev Vratsa
Final Rankingp_w__d__l_gfgag+-
1.Botev Vratsa62202852:28+24
2.Sportist Svoge52157836:15+21
3.Etar Veliko Tarnovo511312533:19+14
4.Bansko481461042:35+7
5.Chavdar Etropole441351237:34+3
6.Septemvri Simitli431271130:31-1
7.Vihren Sandanski421331437:32+5
8.Pirin Gotse Delchev361061427:38-11
9.Chavdar Byala Slatina34971427:36-9
10.Malesh Micrevo32881422:37-15
11.Botev Krivodol17452125:63-38
12.Kom-Minyor Berkovitza withdrew
index Bulgarian Football 2010-2011
Botev Vratsa was promoted to A Grupa 2011-2012.
Format: Triple Round Robin. Kom-Minyor Berkovitza withdrew after Winter Break.
Play-Offs:
Wed 08.06.11 17:00 Chernomorets Pomorie 2-1 (2-0) Sportist Svoge
Fri 17.06.11 17:00 Svetkavitsa Targoviste 3-1 (1-1) Etar Veliko Tarnovo
Sun 26.06.11 17:00 Sportist Svoge 1-1 (1-0)2-3p Vidima Rakovski Sevlievo
TeamBotePiriEtarChavBansMaleBoteSporSeptChavKom-Vihr
Botev Krivodol--- 2:2 1:2 1:0 1:4 5:0 0:20:01:20:01:10:4
Pirin Gotse Delchev2:0---1:0 2:03:2 1:01:0 0:00:1 1:20:0 0:1
Etar Veliko Tarnovo2:2 4:0---0:0 0:02:1 0:02:0 0:03:0 1:0
Chavdar Byala Slatina2:01:0 2:2---0:1 1:00:2 0:21:0 1:11:0 1:0
Bansko0:2 1:02:1 1:2---1:2 3:11:0 4:03:2 0:02:1
Malesh Micrevo1:01:1 0:01:0 1:3---2:1 1:01:1 0:11:0 1:0
Botev Vratsa5:1 1:01:0 2:12:1 2:0---1:2 2:13:1 2:02:0
Sportist Svoge 3:02:1 0:10:0 0:00:0 3:0---0:0 4:10:0 1:2
Septemvri Simitli 3:1 3:00:1 1:01:0 1:01:3 0:0---1:2 1:1
Chavdar Etropole 1:01:0 2:20:1 2:23:0 2:11:0 0:1---5:1 2:0
Kom-Minyor Berkovitza 0:0 0:00:0 0:10:1 0:12:2 ---1:0
Vihren Sandanski 1:21:2 1:11:0 2:12:0 2:11:3 0:02:1 ---

Round Robin 2

Round 1 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 31.07.10Pirin Gotse Delchev2-0Botev Krivodol1-0
Sat 31.07.10Etar Veliko Tarnovo1-0Vihren Sandanski0-0
Sat 31.07.10Chavdar Byala Slatina1-0Kom-Minyor Berkovitza0-0
Sat 31.07.10Bansko3-2Chavdar Etropole2-1
Sat 31.07.10Malesh Micrevo1-1Septemvri Simitli1-0
Sat 31.07.10Botev Vratsa1-2Sportist Svoge0-1
Ranking

Round 2 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 07.08.10Pirin Gotse Delchev1-0Etar Veliko Tarnovo1-0
Sat 07.08.10Septemvri Simitli1-3Botev Vratsa0-2
Sat 07.08.10Chavdar Etropole3-0Malesh Micrevo1-0
Sat 07.08.10Kom-Minyor Berkovitza0-0Bansko0-0
Sat 07.08.10Vihren Sandanski1-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sun 08.08.10Botev Krivodol0-0Sportist Svoge0-0
Ranking

Round 3 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 14.08.10Etar Veliko Tarnovo2-2Botev Krivodol1-2
Sat 14.08.10Chavdar Byala Slatina1-0Pirin Gotse Delchev1-0
Sat 14.08.10Bansko2-1Vihren Sandanski1-1
Sat 14.08.10Malesh Micrevo1-0Kom-Minyor Berkovitza1-0
Sat 14.08.10Botev Vratsa3-1Chavdar Etropole1-0
Sat 14.08.10Sportist Svoge0-0Septemvri Simitli0-0
Ranking

Round 4 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 21.08.10Botev Krivodol1-2Septemvri Simitli0-1
Sat 21.08.10Pirin Gotse Delchev3-2Bansko1-1
Sat 21.08.10Etar Veliko Tarnovo0-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 21.08.10Chavdar Etropole1-0Sportist Svoge0-0
Sat 21.08.10Kom-Minyor Berkovitza0-1Botev Vratsa0-1
Sat 21.08.10Vihren Sandanski2-0Malesh Micrevo1-0
Ranking

Round 5 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 28.08.10Chavdar Byala Slatina2-0Botev Krivodol0-0
Sat 28.08.10Bansko2-1Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 28.08.10Malesh Micrevo1-1Pirin Gotse Delchev1-0
Sat 28.08.10Botev Vratsa2-0Vihren Sandanski1-0
Sat 28.08.10Sportist Svoge0-0Kom-Minyor Berkovitza0-0
Sat 28.08.10Septemvri Simitli1-2Chavdar Etropole1-1
Ranking

Round 6 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 11.09.10Botev Krivodol0-0Chavdar Etropole0-0
Hristo Botev stadium, Vratsa 230.
Sat 11.09.10Pirin Gotse Delchev1-0Botev Vratsa0-0
Sat 11.09.10Etar Veliko Tarnovo2-1Malesh Micrevo1-1
Sat 11.09.10Chavdar Byala Slatina0-1Bansko0-0
Sat 11.09.10Kom-Minyor Berkovitza2-2Septemvri Simitli2-2
Sat 11.09.10Vihren Sandanski1-3Sportist Svoge0-1
Ranking

Round 7 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 18.09.10Bansko0-2Botev Krivodol0-2
Sat 18.09.10Malesh Micrevo1-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 18.09.10Botev Vratsa1-0Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 18.09.10Sportist Svoge2-1Pirin Gotse Delchev1-1
Sat 18.09.10Septemvri Simitli1-1Vihren Sandanski1-1
Sat 18.09.10Chavdar Etropole5-1Kom-Minyor Berkovitza2-1
Ranking

Round 8 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 25.09.10Botev Krivodol1-1Kom-Minyor Berkovitza0-0
Sat 25.09.10Pirin Gotse Delchev0-1Septemvri Simitli0-1
Sat 25.09.10Etar Veliko Tarnovo2-0Sportist Svoge1-0
Sat 25.09.10Chavdar Byala Slatina0-2Botev Vratsa0-0
Sat 25.09.10Bansko1-2Malesh Micrevo1-1
Sat 25.09.10Vihren Sandanski2-1Chavdar Etropole2-0
Ranking

Round 9 - 16:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 02.10.10Malesh Micrevo1-0Botev Krivodol0-0
Sat 02.10.10Botev Vratsa2-1Bansko1-1
Sat 02.10.10Sportist Svoge0-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 02.10.10Septemvri Simitli0-1Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 02.10.10Chavdar Etropole1-0Pirin Gotse Delchev0-0
Sat 02.10.10Kom-Minyor Berkovitza1-0Vihren Sandanski1-0
Ranking

Round 10 - 16:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 16.10.10Botev Krivodol0-4Vihren Sandanski0-3
Sat 16.10.10Pirin Gotse Delchev0-0Kom-Minyor Berkovitza0-0
Sat 16.10.10Etar Veliko Tarnovo3-0Chavdar Etropole2-0
Sat 16.10.10Chavdar Byala Slatina1-0Septemvri Simitli0-0
Sat 16.10.10Bansko1-0Sportist Svoge1-0
Sat 16.10.10Malesh Micrevo2-1Botev Vratsa2-0
Ranking

Round 11 - 16:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 23.10.10Botev Vratsa5-1Botev Krivodol2-0
Sat 23.10.10Sportist Svoge0-0Malesh Micrevo0-0
Sat 23.10.10Septemvri Simitli1-0Bansko1-0
Sat 23.10.10Chavdar Etropole0-1Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 23.10.10Kom-Minyor Berkovitza0-0Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 23.10.10Vihren Sandanski1-2Pirin Gotse Delchev1-1
Ranking
Ranking Round Robin 1p_w__d__l_gfgag+-
1.Botev Vratsa2480321:9+12
2.Etar Veliko Tarnovo1853312:7+5
3.Malesh Micrevo1853310:11-1
4.Pirin Gotse Delchev1752411:9+2
5.Chavdar Byala Slatina175246:5+1
6.Bansko1651513:14-1
7.Chavdar Etropole1651516:14+2
8.Sportist Svoge143537:70
9.Septemvri Simitli1334410:12-2
10.Vihren Sandanski1341613:130
11.Kom-Minyor Berkovitza91645:11-6
12.Botev Krivodol71467:19-12

Round Robin 2

Round 12 - 16:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 30.10.10Botev Krivodol2-2Pirin Gotse Delchev2-0
Sat 30.10.10Sportist Svoge3-0Botev Vratsa0-0
Sat 30.10.10Septemvri Simitli1-0Malesh Micrevo1-0
Sat 30.10.10Chavdar Etropole2-2Bansko0-0
Sat 30.10.10Kom-Minyor Berkovitza0-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 30.10.10Vihren Sandanski1-1Etar Veliko Tarnovo1-1
Ranking

Round 13 - 14:30

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 06.11.10Etar Veliko Tarnovo4-0Pirin Gotse Delchev2-0
Sat 06.11.10Chavdar Byala Slatina1-0Vihren Sandanski0-0
Sat 06.11.10Bansko0-0Kom-Minyor Berkovitza0-0
Sat 06.11.10Malesh Micrevo0-1Chavdar Etropole0-0
Sat 06.11.10Botev Vratsa2-1Septemvri Simitli1-1
Sat 06.11.10Sportist Svoge3-0Botev Krivodol1-0
Ranking

Round 14 - 14:30

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 13.11.10Botev Krivodol1-2Etar Veliko Tarnovo1-1
Sat 13.11.10Pirin Gotse Delchev2-0Chavdar Byala Slatina1-0
Sat 13.11.10Septemvri Simitli0-0Sportist Svoge0-0
Sat 13.11.10Chavdar Etropole2-1Botev Vratsa1-0
Sat 13.11.10Kom-Minyor Berkovitza0-1Malesh Micrevo0-1
Sat 13.11.10Vihren Sandanski2-1Bansko1-1
Ranking

Round 15 - 14:30

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 27.11.10Chavdar Byala Slatina2-2Etar Veliko Tarnovo2-0
Sat 27.11.10Bansko1-0Pirin Gotse Delchev0-0
Sat 27.11.10Malesh Micrevo1-0Vihren Sandanski
Sat 27.11.10Botev Vratsa2-0Kom-Minyor Berkovitza1-0
Sat 27.11.10Sportist Svoge4-1Chavdar Etropole
Sat 27.11.10Septemvri Simitli3-1Botev Krivodol
Ranking

Round 16 - 14:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 04.12.10Botev Krivodol1-0Chavdar Byala Slatina1-0
Sat 04.12.10Pirin Gotse Delchev1-0Malesh Micrevo0-0
Sat 04.12.10Chavdar Etropole0-1Septemvri Simitli0-1
Sat 04.12.10Vihren Sandanski2-1Botev Vratsa1-1
Wed 08.12.10Etar Veliko Tarnovo0-0Bansko0-0
Wed 08.12.10Kom-Minyor Berkovitza0-1Sportist Svoge0-0
Ranking
Autumn Ranking 2010 Rankingp_w__d__l_gfgag+-
1.Botev Vratsa30100627:17+10
2.Etar Veliko Tarnovo2776321:11+10
3.Sportist Svoge2776318:8+10
4.Pirin Gotse Delchev2473616:160
5.Malesh Micrevo2473612:14-2
6.Septemvri Simitli2365516:15+1
7.Chavdar Etropole2372722:220
8.Chavdar Byala Slatina226469:10-1
9.Bansko2264617:18-1
10.Vihren Sandanski2062818:180
11.Kom-Minyor Berkovitza111875:15-10
12.Botev Krivodol1125912:29-17

Round 17 - 14:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 26.02.11Malesh Micrevo0-0Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 26.02.11Botev Vratsa1-0Pirin Gotse Delchev0-0
Sat 26.02.11Sportist Svoge1-2Vihren Sandanski0-0
Sat 26.02.11Septemvri SimitliNPKom-Minyor Berkovitza
Kom-Minyor Berkovitza had't 11 professional players and on 1 March 2011 was expelded.
Wed 02.03.11Bansko1-2Chavdar Byala Slatina0-1
15:00 postponed due to bad weather.
Sun 27.03.11Chavdar Etropole1-0Botev Krivodol1-0
15:00 postponed due to bad weather.
Ranking

Round 18 - 15:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 05.03.11Botev Krivodol1-4Bansko
Sat 05.03.11Pirin Gotse Delchev0-0Sportist Svoge0-0
Sat 05.03.11Etar Veliko Tarnovo0-0Botev Vratsa0-0
Sat 05.03.11Chavdar Byala Slatina1-0Malesh Micrevo1-0
Sat 05.03.11Vihren Sandanski0-0Septemvri Simitli0-0
Ranking

Round 19 - 15:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 12.03.11Malesh Micrevo1-3Bansko0-1
Sat 12.03.11Botev Vratsa2-1Chavdar Byala Slatina2-1
Sat 12.03.11Sportist Svoge0-1Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 12.03.11Septemvri Simitli3-0Pirin Gotse Delchev1-0
Sat 12.03.11Chavdar Etropole2-0Vihren Sandanski2-0
Ranking

Round 20 - 15:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 19.03.11Botev Krivodol5-0Malesh Micrevo
Sat 19.03.11Pirin Gotse Delchev1-2Chavdar Etropole0-2
Sat 19.03.11Etar Veliko Tarnovo0-0Septemvri Simitli
Sat 19.03.11Chavdar Byala Slatina0-2Sportist Svoge0-0
Sat 19.03.11Bansko3-1Botev Vratsa
Ranking

Round 21 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 02.04.11Botev Vratsa2-0Malesh Micrevo1-0
Sat 02.04.11Sportist Svoge0-0Bansko0-0
Sat 02.04.11Septemvri Simitli1-0Chavdar Byala Slatina1-0
Sat 02.04.11Chavdar Etropole2-2Etar Veliko Tarnovo1-1
Sun 03.04.11Vihren Sandanski1-2Botev Krivodol1-2
Hristo Botev atadium, Blagoevgrad.
Ranking

Round 22 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 06.04.11Botev Krivodol0-2Botev Vratsa0-1
Wed 06.04.11Pirin Gotse Delchev0-1Vihren Sandanski0-0
Wed 06.04.11Chavdar Byala Slatina1-1Chavdar Etropole0-0
Wed 06.04.11Bansko4-0Septemvri Simitli0-0
Wed 06.04.11Malesh Micrevo1-0Sportist Svoge1-0
Ranking Round Robin 2p_w__d__l_gfgag+-
1.Bansko1853219:9+10
2.Septemvri Simitli1853210:7+3
3.Chavdar Etropole1853214:12+2
4.Botev Vratsa1651412:120
5.Etar Veliko Tarnovo1637012:6+6
6.Sportist Svoge1543313:5+8
7.Vihren Sandanski144249:10-1
8.Chavdar Byala Slatina113258:12-4
9.Botev Krivodol1031613:18-5
10.Pirin Gotse Delchev82266:14-8
11.Malesh Micrevo72173:14-11
Ranking after Round Robin 2p_w__d__l_gfgag+-
1.Botev Vratsa37121732:21+11
2.Bansko33103732:23+9
3.Etar Veliko Tarnovo3389324:13+11
4.Chavdar Etropole3194725:250
5.Septemvri Simitli3086618:17+1
6.Sportist Svoge2877620:12+8
7.Vihren Sandanski2783922:220
8.Chavdar Byala Slatina2574913:17-4
9.Pirin Gotse Delchev24731017:23-6
10.Malesh Micrevo22641012:25-13
11.Botev Krivodol16441219:36-17

Round Robin 3

Draw on 12 April 2011, Tuesday 10:30 at BFS headquarters.
TeamKom-VihrEtarBotePiriSporMaleSeptBoteChavChavBans
Kom-Minyor Berkovitza----
Vihren Sandanski ---3:0 1:0 2:0 2:0 5:3
Etar Veliko Tarnovo ---1:2 1:0 1:0 0:0 1:1
Botev Vratsa 1:0 ---4:1 1:1 3:1 3:0
Pirin Gotse Delchev 0:2 ---1:0 3:1 1:0 0:0
Sportist Svoge 1:0 2:0 ---3:0 3:1 3:0
Malesh Micrevo 0:1 3:0 ---2:2 0:1 1:1
Septemvri Simitli-2:1 1:2 0:1 ---2:1 3:1
Botev Krivodol 0:2 2:2 0:2 ---0:6 1:2
Chavdar Etropole 2:1 0:1 0:1 0:1 ---2:1
Chavdar Byala Slatina 0:0 2:2 1:1 3:0 ---3:0
Bansko 1:0 0:3 0:2 2:0 3:1 ---

Round 23 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 16.04.11Etar Veliko Tarnovo1-1Bansko1-1
Sat 16.04.11Botev Vratsa3-0Chavdar Byala Slatina2-0
Sat 16.04.11Pirin Gotse Delchev1-0Chavdar Etropole0-0
Sat 16.04.11Sportist Svoge3-1Botev Krivodol1-0
Sat 16.04.11Malesh Micrevo2-2Septemvri Simitli0-1
Ranking

Round 24 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 23.04.11Vihren Sandanski3-0Etar Veliko Tarnovo2-0
Sat 23.04.11Botev Krivodol0-2Malesh Micrevo0-0
Sat 23.04.11Chavdar Etropole0-1Sportist Svoge0-0
Sat 23.04.11Chavdar Byala Slatina2-2Pirin Gotse Delchev2-1
Sat 23.04.11Bansko0-3Botev Vratsa
Ranking

Round 25 - 17:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 30.04.11Botev Vratsa1-0Vihren Sandanski1-0
Sat 30.04.11Pirin Gotse Delchev0-0Bansko0-0
Sat 30.04.11Sportist Svoge3-0Chavdar Byala Slatina0-0
Sat 30.04.11Malesh Micrevo0-1Chavdar Etropole0-0
Sat 30.04.11Septemvri Simitli2-1Botev Krivodol
Ranking

Round 26 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 07.05.11Vihren Sandanski1-0Pirin Gotse Delchev1-0
Sat 07.05.11Etar Veliko Tarnovo1-2Botev Vratsa0-1
Sat 07.05.11Chavdar Etropole0-1Septemvri Simitli0-0
Sat 07.05.11Chavdar Byala Slatina1-1Malesh Micrevo1-1
Sat 07.05.11Bansko0-2Sportist Svoge0-0
Ranking

Round 27 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 11.05.11Pirin Gotse Delchev0-2Etar Veliko Tarnovo0-1
Wed 11.05.11Sportist Svoge1-0Vihren Sandanski1-0
Wed 11.05.11Malesh Micrevo1-1Bansko0-0
Wed 11.05.11Septemvri Simitli3-1Chavdar Byala Slatina3-0
Wed 11.05.11Botev Krivodol0-6Chavdar Etropole0-2
Ranking

Round 28 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 15.05.11Vihren Sandanski2-0Malesh Micrevo0-0
Sun 15.05.11Etar Veliko Tarnovo1-0Sportist Svoge0-0
Sun 15.05.11Botev Vratsa4-1Pirin Gotse Delchev2-1
Sun 15.05.11Chavdar Byala Slatina3-0Botev Krivodol1-0
Sun 15.05.11Bansko2-0Septemvri Simitli0-0
Ranking

Round 29 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 21.05.11Sportist Svoge2-0Botev Vratsa0-0
Sat 21.05.11Malesh Micrevo0-1Etar Veliko Tarnovo0-0
Sat 21.05.11Septemvri Simitli2-1Vihren Sandanski0-1
Sat 21.05.11Botev Krivodol1-2Bansko0-1
Sat 21.05.11Chavdar Etropole2-1Chavdar Byala Slatina0-1
Ranking

Round 30 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 25.05.11Vihren Sandanski2-0Botev Krivodol1-0
Wed 25.05.11Etar Veliko Tarnovo1-0Septemvri Simitli0-0
Wed 25.05.11Botev Vratsa1-1Malesh Micrevo0-0
Wed 25.05.11Pirin Gotse Delchev1-0Sportist Svoge0-0
Wed 25.05.11Bansko3-1Chavdar Etropole1-0
Ranking

Round 31 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sat 28.05.11Chavdar Byala Slatina3-0Bansko0-0
16:00
Sat 28.05.11Malesh Micrevo3-0Pirin Gotse Delchev1-0
Sat 28.05.11Septemvri Simitli1-2Botev Vratsa1-1
Sat 28.05.11Botev Krivodol0-2Etar Veliko Tarnovo0-2
Sat 28.05.11Chavdar Etropole2-1Vihren Sandanski0-1
Ranking

Round 32 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Wed 01.06.11Vihren Sandanski5-3Chavdar Byala Slatina2-1
Wed 01.06.11Etar Veliko Tarnovo0-0Chavdar Etropole0-0
Wed 01.06.11Pirin Gotse Delchev3-1Septemvri Simitli2-0
Wed 01.06.11Sportist Svoge3-0Malesh Micrevo2-0
Thu 02.06.11Botev Vratsa3-1Botev Krivodol1-0
Ranking

Round 33 - 18:00

dateteam 1 _________scoreteam 2 _________HT
Sun 05.06.11Septemvri Simitli0-1Sportist Svoge0-0
Sun 05.06.11Botev Krivodol2-2Pirin Gotse Delchev1-2
Sun 05.06.11Chavdar Etropole0-1Botev Vratsa0-1
Sun 05.06.11Chavdar Byala Slatina0-0Etar Veliko Tarnovo0-0
Sun 05.06.11Bansko1-0Vihren Sandanski0-0
Todor 66.com
Football Archive
Bulgaria Football index
B Grupa index
United B Grupa
Vtora Liga 2020-2021
Vtora Liga 2019-2020
Vtora Liga 2018-2019
Vtora Liga 2017-2018
Vtora Liga 2016-2017
2015-20162014-2015
2013-20142012-2013
West and East Groups
West 2011-2012East 2011-2012
West 2010-2011East 2010-2011
West 2009-2010East 2009-2010
West 2008-2009East 2008-2009
West 2007-2008East 2007-2008
West 2006-2007East 2006-2007
West 2005-2006East 2005-2006
United B Grupa
2004-20052003-2004
2002-20032001-2002
2000-20011999-2000
1998-19991997-1998
1996-19971995-1996
North and South Groups
North 1995South 1995
North 1994South 1994
United B Grupa
1992-1993
1991-19921990-1991
1989-19901988-1989
1987-19881986-1987
1985-19861984-1985
North and South Groups
North 1984South 1984
North 1983South 1983
North 1982South 1982
North 1981South 1981
North 1980South 1980
North 1979South 1979
North 1978South 1978
North 1977South 1977
North 1976South 1976
North 1975South 1975
North 1974South 1974
North 1973South 1973
North 1972South 1972
North 1971South 1971
North 1970South 1970
North 1968South 1968
North 1967South 1967
North 1966South 1966
North 1965South 1965
North 1964South 1964
North 1963South 1963
United B Grupa
B Grupa 1961-1962
B Grupa 1960-1961
B Grupa 1959-1960
North and South Groups
North 1959South 1959
North 1958South 1958
North 1957South 1957
Regional Groups
Play-Off 1956Sofia 1956
NorthWest 1956NorthCenter 1956
NorthEast 1956SouthWest 1956
SouthCenter 1956SouthEast 1956
Play-Off 1955Sofia 1955
NorthWest 1955NorthEast 1955
SouthWest 1955SouthEast 1955
Play-Off 1954Sofia 1954
NorthWest 1954NorthEast 1954
SouthWest 1954SouthEast 1954
Sofia 1953
NorthWest 1953NorthEast 1953
SouthWest 1953SouthEast 1953
United B Grupa
B Grupa 1952
B Grupa 1951
North and South Groups
North 1950South 1950
1949-1950
1948-19491949 Interzonal
1949 NorthWest1949 NorthEast
1949 SouthEast1949 SouthCenter
1949 SouthWest1949 Sofia
1940 II
1939 II
1938 II
.

Prepared and maintained by Todor Krastev

todor1966@yahoo.com
Last updated: 1 Feb 2021
Facebook Todor Krastev

Quantcast